5/14/2012

Zabawa

Myślałam że ta zabawa mnie ominie. Okazuje się jednak, że nie udało mi się uniknąć oTAGowania. Wzięłam się w końcu w garść i odpowiedziałam na pytania, które dostałam od dziewczyn:

Pytania od Kasi:


1.Czy lubisz oglądać ekranizacje powieści?

Nie bardzo. Czasem mi się zdarza, ale w 95% ekranizacja nie dorównuje książce i jestem wtedy tylko zawiedziona.

2. Jaki jest Twój ulubiony film nakręcony na podstawie książki?


Władca Pierścieni (cała trylogia).


3. Czy jakaś ekranizacja skłoniła Cię do sięgnięcia po książkowy pierwowzór?

Były takie dwie z tego co sobie przypominam: Władca Pierścieni ( i to jedyna ekranizacja, która podoba mi się bardziej niż pierwowzór) i pierwsze dwie części Harrego Pottera. 

4. Czy interesują Cię biografie pisarzy, których książki czytasz?

Zależy których. Mam paru ulubionych pisarzy, z których biografią zapoznałam się, albo dopiero chcę się zapoznać. Natomiast życiorys reszty nie interesuje mnie za bardzo. 

5. Od jak dawna prowadzisz bloga i co skłoniło Cię do jego założenia?

Czytam na tyle dużo książek, że po pewnym czasie zacierają mi się wrażenia, które odczuwam po ich skończeniu. Chciałam znaleźć miejsce, gdzie moje myśli będą miały bardziej trwałą formę. Do tego dzięki blogowi mogę znaleźć inspirację na kolejne lektury. A także podbudować się że są ludzie na świecie którzy mają takie same hobby.6. Czy publikujesz swoje teksty na innych portalach?

Ostatnio tylko na Lubimy Czytać. Kiedyś byłam bliżej związana z Forum Dobrej Książki, ale było to ładnych parę lat temu.

7. Czy poza taką działalnością internetową jesteś w jakiś sposób związana/y z przemysłem książkowym?

Niestety nie. Choć kończyłam studium księgarskie. Później wybrałam się na studia związane z Informacją Naukową i Studiami Bibliologicznymi na UW. Nie mam jednak okazji na co dzień zajmować się książkami poza ich czytaniem.

8. Jakie są Twoje czytelnicze plany na najbliższe dni?

Skończyć "Pierwszą z rodu. Znajdę" Joanny Łukomskiej, a potem zabrać się za "IQ84" t.1 Murakamiego. Dalej okaże się "w praniu" bo mam tak dużo książek które chce jak najszybciej przeczytać, że nie wiem od których zacząć.

9. Czy jest książka, na którą od dawna "polujesz"?

W tej chwili nie przypominam sobie takiej pozycji. Są książki które z chęcią bym przygarnęła i przy różnych okazjach się w nie zaopatruję. Ale takiej najbardziej upragnionej w tej chwili nie mam. Udało mi się już zapatrzeć w większość poszukiwanych tytułów :)10. Jaki jest Twój ulubiony gatunek literacki?

Fantastyka, w szczególności klasyczne fantasy. Do tego powieść historyczna. I powieść przygodowa. 

11. Jakiego gatunku książek nie lubisz czytać?

Nie przepadam za horrorami, thrillerami i sensacją. Choć ostatnio staram się przełamywać tą niechęć.

Pytania od Miqa:


1. Czy wyobrażasz sobie życie bez książek? Jak mogłoby ono wyglądać?

Nigdy sobie tego nie wyobrażałam. I nadal nie za bardzo mogę. Pewnie miałabym mnóstwo wolnego czasu, który musiałabym jakoś inaczej wykorzystać. Jakieś wypady na miasto? Oglądanie filmów? Wyjazdy ze znajomymi? Nie wiem na pewno byłoby ciężko znaleźć zajęcia na tyle wolnego. Choć jeśli życie bez książek to nigdy bym żadnej nie przeczytała. Od dzieciństwa inaczej bym się rozwijała i miałabym z pewnością inny charakter. 

2. Jaką książkę zabierzesz na bezludną wyspę?

Anię z Zielonego Wzgórza.

3. Z którym pisarzem/pisarką chciałabyś spędzić jeden dzień jeśli byś mogła?

L. M Mongomery, Olga Gromyko.

4. Moim ulubionym bohaterem literackim jest…?

Ania Shirley (ma wszystkie cechy które zawsze chciałam mieć i czasem jej zazdrościłam).

5. Znienawidzona lektura szkolna?

Lektury szkolne nigdy nie były moimi ulubionymi książkami. Szczególnie w czasach liceum. Nie mogę natomiast powiedzieć, żebym którejś nadzwyczajnie nie lubiła (o nienawiści nie wspominając). Natomiast "Lalka" była jedną z niewielu lektur, której nie udało mi się przeczytać, bo mnie zwyczajnie znudziła. 

6. Lektura szkolna do której może kiedyś wrócisz?

W pierwszym momencie przychodzi mi na myśl "Potop" Sienkiewicza. Ale z pewnością jest jeszcze parę takich książek. Ostatnio szykuję się do przeczytania "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa po raz drugi.

7. Ile książek udało Ci się przeczytać w ubiegłym roku?

Chyba lepiej się nie przyznawać. Zeszły rok pod względem czytania był kompletną porażką i zamknęłam się w mniej więcej 40 książkach. Przez dłuższy czas miałam "niemoc czytelniczą", która się niestety czasami pojawia. 

8. Ile książek chciałabyś przeczytać w tym roku?

W tej chwili mam na koncie 30 sztuk, więc do końca roku mam nadzieję dojść do 100. Jeśli uda mi sie przekroczyć tą liczbę będę z siebie bardzo zadowolona. 

9. Czy czytasz dzieciom (własnym, rodzeństwu, kuzynostwu)?

Czytałam swego czasu mojej siostrze. Różnica wieku między nami to 16 lat, więc jeszcze niedawno była w wieku, kiedy bardzo chętnie czytałam jej różne książki. Najczęściej były to kolejne przygody "Franklina". Teraz bardziej podrzucam jej różne tytuły - ostatnio była to seria "Zwiadowców" Flanagana. 

10. Jakie książki, Twoim zdaniem, są najbardziej wartościowe?

Każda książka może być wartościowa. Zależy kto się z nią poznaje. Dla dzieci będą to książki ciekawe, rozwijające wyobraźnie, z prawdami życiowymi. Dla starszych te wartości będą inne w zależności od sytuacji życiowej. 

11. Ulubiony pisarz i ulubiona książka to…?

Ciężko wybrać jednoznacznie, ale na pierwszym miejscu chyba nadal jest L.M. Mongomery z serią o "Ani z Zielonego Wzgórza".

Zastanawiałam się kogo wyznaczyć do dalszej zabawy. Niestety większość znanych mi osób odpowiadała na pytania. Dlatego ten łańcuszek na mnie się skończy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger