10/04/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stos wrześniowy!


Trochę mi się w tym miesiącu zebrało książek, zarówno tych od wydawnictw, jak i własnych nabytków. Zapraszam na stosik z września :) 

Nabytki własne (lewa strona):


- "Żona tygrysa" Tea Obreht, wyd. Drzewo Babel - od dawna miałam chęć na ten tytuł, więc kiedy nadarzyła się okazja kupić taniej, nie mogłam nie skorzystać. 
- "Boso ale w ostrogach" Stanisław Grzesiuk, wyd. Prószyński i S-ka - już kilka lat temu słyszałam o książkach Grzesiuka, ale nigdy nie było mi z nimi po drodze. Teraz, kiedy pojawiło się nowe wydanie, nie mogłam się oprzeć.
- "Kwiaty w pudełku" Karolina Bednarz, wyd. Czarne - ten temat dotyczący Japonii jakoś nigdy nie był mi bliski. Kiedy dowiedziałam się o spotkaniu z autorką - kupiłam i czuję się,  jakbym dostała obuchem - zarówno jesli chodzi o książkę jak i wiedzę od autorki na spotkaniu 
- "Lalka" Bolesław Prus, wyd. Znak - moja zmora z lat szkolnych. Od kilku lat stwierdziłam, że muszę wrócić do tej historii i sprawdzić, czy do niej dorosłam. Nie mogłam odmówić sobie wydania od Znaku. 
- "Harry Potter i Zakon Feniksa" J.K. Rowling, wyd. Media Rodzina - ostatnie trzy tomy czarnego wydania, mam więc w końcu (znowu) cały siedmioksiąg w komplecie. Pięknie się prezentuje!
- "Harry Potter i Książę Półkrwi" J.K. Rowling, wyd. Media Rodzina - jw
- "Harry Potter i Insygnia Śmierci" J.K. Rowling, wyd. Media Rodzina - jw

Otrzymane od wydawnictw (prawa strona): 


- "Nie ma jak u mamy" Magdalena Witkiewicz, wyd. Filia - przygody Milaczka rozsławiły autorkę, po latach pojawił się trzeci tom przygód bohaterki, więc trzeba poznać, co tym razem przygotowała pisarka. 
- "Gospoda pod bocianem" Katarzyna Droga, wyd. Edito - rodzinna historia i tajemnice. Dokładnie w moim guście. 
- "Nietypowa Matka Polka" Anna Szczepanek, wyd. Edipresse Książki - nietypowa, ale od pierwszych zdań wiedziałam, że nie będe się mogła od niej oderwać. Zajrzyjcie do recenzji
- "Cuda za rogiem" Keigo Higashino, wyd. Otwarte - powieści osadzone w Japonii biorę w ciemno. Nie zawiodłam się, to zdecydowanie historia warta uwagi. Recenzja
- "Hańba" J.M. Corteze, wyd. Znak - kolejna pięknie wydana książka autora. Lektura, którą z przyjemnością się dotyka podczas lektury 
- "Burka w Nepalu nazywa się sari" Edyta Stępczak, wyd. Znak Literanova - na ten tytuł czekałam od momentu zapowiedzi. Historia poruszająca temat życia kobiet zawsze mnie do siebie przyciągnie. 
- "Kręgi" Zbigniew Zborowski, wyd. Znak - nieobecna na zdjęciu, gdyż już została porwana przez znajomych ;) Mroczna, ale niezwykle interesująca.


Widzicie coś, co zwróciło Waszą uwagę? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger