12/01/2019

Grudzień w księgarniach, czyli nowości na półkach 12.2019


Grudzień nie obfituje w nowości, a wręcz przeciwnie, jest ich niewiele. Mimo tego udało mi się znaleźć trzy pozycje, na które warto zwrócić uwagę. 




Każdy z nas nosi w sobie przekleństwo, które jest sumą naszych zranień i złych doświadczeń. Anathema towarzyszy każdemu z nas. Główny bohater, Marek, jest dzieckiem niechcianym i nieakceptowanym przez rodziców. Historia jego dorastania naznaczona jest z jednej strony gehenną, z drugiej strony wielką miłością babci. Ma marzenia i konsekwentnie dąży do ich realizacji. Kiedy w końcu osiąga wielki sukces w Stanach Zjednoczonych, pojawia się demon z przeszłości, ten realny i ten wyimaginowany. Los nie pozostawia mu wyboru. Musi wrócić do źródeł i stawić czoła demonom. Z uśpienia budzą się upiory, a demon z dzieciństwa znalazł go na drugim końcu świata i teraz zagraża jego córeczce. Jedynym ratunkiem jest powrót do ojczyzny i zrozumienie połączone z przebaczeniem. Czy ten wyjazd odmieni go i zrzuci z niego klątwę?
„Anathema” jest opowieścią wielowymiarową, w której zawarte są również lokalne wierzenia. To opowieść o samotności i miłości do najbliższych. Anathema jest drogą, którą każdy z nas przechodzi samotnie. Na tej drodze następują konfrontacje z naszymi lękami, których nie zawsze jesteśmy świadomi.
Lektura „Anathemy” może Cię zmienić i pomóc w walce z tym, co złe i straszne.




Numer 1 na liście bestsellerów „Sunday Times”

Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii
Prawdziwa historia poruszająca niczym "Tatuażysta z Auschwitz" i "Chłopiec w pasiastej piżamie".
Gustav, skromny tapicer polskiego pochodzenia, i jego nastoletni syn Fritz byli Żydami. W Austrii w przededniu wojny nie było gorszego przewinienia. W 1939 roku, rozdzieleni z rodziną, trafiają do obozu w Buchenwaldzie. Tam każdego dnia znoszą głód, katorżniczą pracę i najgorsze ludzkie okrucieństwa.
Ale mają siebie. Niezwykła więź daje ojcu i synowi siłę, by przetrwać.
Kiedy więc Gustav trafia na listę do Auschwitz, Fritz wie, że to wyrok śmierci.
Podejmuje heroiczną decyzję: sam zgłasza się do obozu.
Napisana na podstawie sekretnego dziennika Gustava Kleinmanna, opowiedziana z niezwykłą wrażliwością prawdziwa historia podróży w głąb piekła nazistowskich obozów, heroicznej walki o przetrwanie i niewiarygodnego ocalenia.
Opowieść o miłości, która daje odwagę, by zejść do piekła.
I siłę, by to piekło przetrwać.


Oni kłamią, by chronić swój kraj.

On mówi prawdę, by ten kraj ocalić.
Powieść osnuta wokół afery Dreyfusa, politycznego skandalu, który wstrząsnął Europą końca XIX wieku.
Młody francuski oficer odkrywa, że najgłośniejszy proces o zdradę ojczyzny opierał się na sfabrykowanych dowodach. Najwyżsi rangą dowódcy wojskowi robią wszystko, żeby zatuszować sprawę – Georges Picquart podejmuje jednak walkę o ujawnienie prawdy.
W trudnych czasach jeden człowiek może zmienić bieg historii.
Oficer i szpieg to jednocześnie trzymający w napięciu thriller polityczno-szpiegowski i uniwersalna powieść o wynaturzeniach władzy.
To także historia o służbach specjalnych, które wymykają się spod kontroli prawa i uprawiają własną politykę, wedle której w imię „bezpieczeństwa narodowego” można gwałcić prawa jednostki.
Powieść zekranizowana przez Romana Polańskiego i uznawana za jego najlepszy film od czasów Pianisty!


Widzicie coś dla siebie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger