11/13/2016

Lechosław Herz, spotkanie autorskie 07.11.2016 Księgarnia MDM, Warszawa

Lechosłw Herz, krajoznawca, podróżnik, autorem wielu przewodników, piewca ziemi Polskiej to postać niezwykle charyzmatyczna. Z okazji premiery najnowszej książki Pana Lechosława "Podróże po Mazowszu" w miniony poniedziałek w warszawskiej księgarni MDM, na ul. Koszykowej odbywało się spotkanie autorskie

Chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami z tego spotkania. 

W oczekiwaniu na autoraPiękna ścianka ze wspomnieniami o ubiegłych spotkaniach

Istniała możliwość tańszego kupna książki, jak przy wszystkich spotkaniach w księgarni.

Sama dopiero poznaję twórczość Pana Lechosława. Jestem w trakcie czytania "Podróży po Mazowszu". To książka, która łączy w sobie opisy przyrody, miast i miasteczek, rys historyczny, różne anegdoty o odwiedzonych miejscach. Nie da się jej przeczytać na raz, jest to raczej pozycja do powolnego smakowania. 

W oczekiwaniu na autora zastanawiałam się, jak będzie wyglądało spotkanie i jeszcze przed rozpoczęciem byłam zaskoczona ilością osób, które dotarły tego dnia księgarni MDM. Sala była pełna, miejsca siedzące wszystkie zajęte, a sporo osób musiało zadowolić się wolnym kawałkiem przestrzeni na stojąco.

Lechosław Herz - po lewej, Wiesław Uchański - po prawej

Prezentacji autora dokonywał prezes wydawnictwa Iskry, pan Wiesław Uchański. Wydawnictwo ma na swoim koncie trzy ostatnie książki autora, które cieszą oko już samą oprawą graficzną. Pan Lechosław opowiadał o swojej najnowszej książce, wspominał klasyczne przewodniki, które wydawał w minionym systemie, ale również czytał niektóre co ciekawsze fragmenty z "Podróży po Mazowszu".Kolejka po autografy, słowa podziękowania, drobne prezenty, autor dla każdego znalazł chwilę. 

Autografy, dedykacje
Autor zachwycił mnie swoją charyzmą, wspaniałym sposobem prezentacji miast i miasteczek Mazowsza. Fragment takiej wypowiedzi możecie posłuchać poniżej. Ciesze się, że udało mi się dotrzeć na to spotkanie, które sprawiło, że z większą przyjemnością czytam "Podróże po Mazowszu". 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger