11/20/2016

Magdalena Kordel, spotkanie autorskie 10.11.2016, Księgarnia Autorska Złote Tarasy, Warszawa

Magdalena Kordel - autorka znanych czytelnikom serii "Uroczysko" i "Malownicze", tym razem pokusiła się napisanie samoistnej historii w klimatach świątecznych. Z okazji premiery "Anioła do wynajęcia", książki przepełnionej uczuciami, w księgarni Autorskiej w warszawskich Złotych Tarasach odbyło się spotkanie autorskie. 

Mam za sobą większość książek pisarki, pozostałe poznam wcześniej czy później, więc nie mogło mnie zabraknąć na tym wydarzeniu. Rozmowę prowadził Tomasz Kosiorek, redaktor Polskiego Radia, który ze swojego zadania wywiązał się lepiej niż dobrze ;) Po lewej: Tomasz Kosiorek, po prawej: Magdalena Kordel

W gronie słuchaczy mogliśmy posłuchać o wielu ciekawych tematach, zarówno być może gdzieś wcześniej zasłyszanych, jak i całkowicie nowych i inspirujących. 

Dużo czasu poświęcone zostało najnowszej publikacji Magdy, która wpasowuje się idealnie w przedświąteczny klimat. Rozmowy o "Aniele...", jego powstawaniu, urozmaicone zostały fragmentami książki w wykonaniu prowadzącego. Autorka opowiedziała również o swoich zwyczajach przedświątecznych i świątecznych. Z humorem mówiła o książce, jaką kupiła dla swojego syna i którą znaleźć można w najnowszej publikacji. Była mowa o pieczeniu pierników, pustym miejscu przy stole i potrawach na Wigilii. 


Nie omieszkaliśmy zapytać pisarki o przyszłe plany. Jedni chcieli powrotu do Malowniczego, inni dokończenia historii Majki. Okazało się jednak, że najnowsza książka, która ukaże się być może już na wiosnę 2017 roku będzie całkowicie historyczna i absolutnie nie powiązana z poprzednimi seriami. 
Magda wspomniała również o nowym wydaniu "Sezonu na cuda", który stał się już praktycznie białym krukiem na rynku. Nowe wydanie pojawi się w styczniu w wydawnictwie Znak. 


Przemiłe spotkanie zakończyły autografy i zdjęcia, których autorka nie szczędziła. 

Poniżej możecie posłuchać wybranych fragmentów najnowszej książki. Świetny głos prowadzącego sprawił, że wszyscy słuchaliśmy w skupieniu.
To było niezwykle udane spotkanie, zresztą spotkania autorskie z Magdaleną Kordel zawsze są udane. I zawsze dowiaduję się na nich czegoś nowego :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger