6/27/2012

Konkurs wakacyjny


I oto pojawia się obiecany konkurs ( wybaczcie za lekkie opóźnienie, ale obowiązki dały o sobie znać)

Chciałybyśmy zorganizować tą małą zabawę ze względu na początek lata oraz wakacje. A oto co można wygrać biorąc udział w zabawie. 


1. James Jones "Stąd do wieczności" 

Powieść wielokrotnie nagradzana, ciągle wydawana na całym świecie, jest książką o wojsku - wojsku jako machinie; która odczłowiecza każdego, kto się dostanie w jej tryby; jest książką o ludziach, którzy nie poddają się przemocy, nie ulegają bezmyślności i okrucieństwu przełożonych; jest także książką o wielkiej miłości. 
To zarazem wstrząsające oskarżenie drylu panującego w wojsku i dowód na to, że człowiek z charakterem w żadnych okolicznościach nie traci godności.

2. Jenny Downham "Zanim umrę"

Każdy musi umrzeć.
Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin - tego wieczoru.
 

3. Lisa See "Miłość Peonii" 


Romans obyczajowy z akcją w XVII-wiecznych Chinach pióra sławnej autorki. Oryginalna historia miłosna rozgrywająca się na ziemi i w zaświatach. 
Szesnastoletnia Peonia, urodziwa i majętna, na kilka miesięcy przed ślubem z nieznanym sobie mężczyzną zakochuje się w młodym poecie. Prowadzi to do dramatycznych sytuacji...


4. Tanya Huff "Ślad krwi"


Ona ma 32 lata. On – 450. Ona pracować może tylko za dnia, on po zapadnięciu zmroku. Dla niego wilkołactwo to taka sama norma jak wampiryzm. Ona dochodzi do wniosku, że skoro współpracowała z Radą Miejską Toronto, dogada się i z wilkołakami. W przypadku tych ostatnich, dogryzanie sobie czy powarkiwanie przynajmniej coś znaczy…
Na początku były dwa ciała, dwa różne miejsca zbrodni, ale ta sama przyczyna zgonu. Prywatna detektyw Vicki Nelson wiedziała, że nie będzie to łatwa sprawa. Świadczyły o tym nie tylko znalezione przy zwłokach srebrne kule. Przemiana, jaką przeszła na jej oczach siostrzenica ofiar potwierdziła, że Vicki wytropić musi zabójcę opętanego zamiarem wybicia co do nogi watahy kanadyjskich łaków.
A jako że Vicki, na wsparcie jego nieumarłej wysokości Henry’ego Fitzroy’a - bękarta Henryka VIII i eksksięcia Richmond - liczyć może tylko nocą, zaczyna wkrótce żałować, że podjęła się sprawy. Na dzikich terenach Ontario nie tylko wilkołaki znalazły się na celowniku myśliwego…


Każda z tych pozycji jest naprawdę godna uwagi, więc zapraszam do zabawy. A co trzeba zrobić?

Zadania będą dwa i bez różnicy którą książkę wybierzecie, możecie podjąć się jednego albo drugiego. Będzie też możliwość powalczenia o obie książki  - w tym jednak wypadku trzeba wykonać oba zadania.


1. Jaka książka (którą do tej pory czytałaś/eś) najbardziej kojarzy Ci się z latem i wakacjami? Co takiego w tej pozycji jest najbardziej charakterystyczne dla tej pory roku? Nie musi być to nic namacalnego. Czasem nasze skojarzenia nie muszą odnosić się bezpośrednio. Być może jest to jakieś wspomnienie, może przeczucie? Każda z odpowiedzi będzie mile widziana. 

2. Wyobraź sobie, że spotykasz nastoletnią dziewczynę. Ma twarz anioła, jednak zwracasz uwagę na jej oczy - są bezdennie smutne. Dowiadujesz się, że jest ciężko chora, poznajesz ją odwiedzając kogoś innego w szpitalu. Nie wiesz, czy wyzdrowieje, nie wiesz, czy dożyje jutra. Widzisz w niej całkowitą rezygnację i rozpacz, zwątpienie w jakiekolwiek dobre wartości. Przekonaj ją, że istnieje dobro, przyjaźń, miłość. Możesz posłużyć się dowolnymi przykładami ze znanych Ci książek. Opowiedz to, tak jakbyś do niej przemiawiał/a.

Zasady konkursu:

 • Chęć uczestnictwa wpisujcie w komentarzach.
 • Odpowiedzi wysyłajcie na adres: ksiazkowe.wyliczanki@gmail.com, w treści maila napiszcie:
   • Którą książkę, lub książki (maksymalnie dwie) chcecie wygrać.
   • Napiszcie którego zadania się podejmujecie (może być jedno albo dwa). Oczywiście czekamy też na rozwiązanie pytań/poleceń :)
   • Zostawcie swoje dane: adres bloga (jeśli posiadacie), swój nick oraz zwrotny adres mailowy.
 • W zabawie mogą brać wszystkie osoby na terenie Polski. Nie musicie posiadać bloga, jednak w tym wypadku prosimy o taką informację oraz swój mail.
 • Będziemy wdzięczne za udostępnienie banera wraz z informacja o konkursie. 
 • Wygrają osoby, których odpowiedzi będą najciekawsze.
 • Konkurs trwa do 31 lipca 2012. Wyniki ogłosimy 5.08..2012
 • Konkurs został przedłużony do 31 sierpnia 2012. Wyniki na początku września.


5 komentarzy:

 1. Z przyjemnością zgłaszam się do konkursu

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wielką chęcią się zgłaszam i już nadsyłam odpowiedź. ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem jak to się stało, że nie zauważyłam tego konkursowego wpisu :( W każdym razie już dodaję baner na bloga i jutro wyślę odpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgłaszam się, banerek na book-and-cooking.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger