7/30/2012

Dane techniczne:
  • Autor:  John Flanagan
  • Tytuł: Zwiadowcy: Halt w niebezpieczeństwie
  • Tytuł oryginalny:  Rangers Apprentice. Halt's Peril.
  • Wydawnictwo: Jaguar
  • Liczba stron: 511
  • Premiera: 2011
  • Gatunek: literatura przygodowa, literatura młodzieżowa 


Tak oto seria o Willu, Halcie i ich przyjaciołach dobiegła do 9 tomu. Jest to przedostatni powieściowy tom świetnej, młodzieżowej serii. Mamy tu do czynienia z drugą częścią zmagań z szarlatanem Tennysonem. Jest to przeciwnik trudny, żądny władzy i nieustępliwy. Will z przyjaciółmi wytrwale go śledzi, gdyż fałszywy prorok jest winny śmierci króla Clonmelu. Jest to, jak odniosłam wrażenie, najtrudniejsze zadanie, z jakim do tej pory mieli do czynienia. Przeciwnik dysponuje przewagą liczebną, ale też stosuje metody wybitnie poniżej pasa. O skutkach jednej z tych metod opowiada ten tom.

W jednym z poprzednich wpisów, dokładnie przy recenzji poprzedniej części, wypowiadałam się na temat tej serii. Jest to cykl napisany przyjemnym i wciągającym językiem. Ten tom serwuje nam naprawdę trudne i ważne dla Willa zadanie - a jego postawa ma być dla czytającego wzorem. Will nie jest superbohaterem, czasem ponosi go wściekłość, czasem los zmusza go do olbrzymiego wysiłku, po którym młody zwiadowca jest niemal nieżywy ze zmęczenia. To wszystko jednak czyni go bardziej ludzkim ideałem. 

Książkę przeczytałam w dwa dni, praktycznie w kilkanaście godzin i jakkolwiek cykl mnie bawi i pomaga miło spędzić czas, to trochę już jestem zmęczona, 10 tomów serii to sporo. Odnoszę też wrażenie, że sam autor też powoli zaczynał się męczyć, gdyż opis miejscami wydawał mi się niejasny. Nie przeszkadza mi to jednak ocenić tego tomu dość wysoko.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger