11/08/2012

Nowa zabawa.
W blogosferze pojawiła się nowa zabawa. Zostałam nominowana przez karkam i z chęcią biorę w niej udział. Zabawa "Liebster Blog" polega na udzieleniu odpowiedzi na 11 pytań, zaproszeniu do zabawy kolejnych 11 blogerów i zadaniu im własnych pytań.

1. Za jaką książkę pozwoliłabyś sobie uciąć palec (lub chociaż wyrwać parę włosów)?

Trudne pytanie. Myślę że są to książki które czytałam w dzieciństwie i młodości i które w jakiś sposób mnie ukształtowały. Jednej takiej pozycji na pewno nie podam. Nie wyobrażam sobie siebie bez cyklu o Ani Shirley, bez cylku o Tomku Wilmowskim. Moja przygoda z fantastyką nie zaczęłaby się bez Sapkowskiego i Wiedźmina. Natomiast czytałam do tej pory tak dużo dobrych książek, że nie jestem w stanie wybrać tej jednej.

2. Czym jest dla Ciebie czytanie?

Oderwaniem się od rzeczywistości, odwiedzaniem innych światów, poznawaniem innych kultur. W tej chwili nie potrafię wyobrazić sobie mojego życia bez książki i czytania. Chyba najlepiej moje podejście zobrazują słowa Czechowicza - "Kto czyta żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami jest na bakier na jeden żywot jest skazany"

3. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

Moi rodzice. Choć może nie są idealni to jednak widzę jak bardzo się starają, żebym razem z siostrą osiągnęła w życiu jak najwięcej i była szczęśliwa. Potrafią dla nas wiele poświęcić i choć już od paru lat nie jestem od nich zależna finansowo to cały czas pomagają mi w różnych sprawach. Widzę jak dużo robią i za to ich podziwiam.

4. Gdzie chciałabyś dożyć swoich ostatnich chwil? Jest jakieś wyjątkowe miejsce na świecie?

Wyobraziłam sobie domek gdzieś wśród zieleni. Piękny kolorowy ogród (więc późna wiosna), wśród tej natury wiklinowe fotele, jakaś ławeczka. Siedzę tam z książką i moim mężem. Na tym obrazku można zobaczyć również parę psów. Jesteśmy już starzy, jednak cieszymy się tymi chwilami razem. Za chwilę mają przyjechać dzieci i wnuki. Wyobrażam sobie taki obrazek i myślę że tak chciałabym spędzić swoje ostatnie chwile. Wspólnie z rodziną, z bliskimi na łonie natury i z książką.

5. Kto jest Twoim ulubionym bohaterem książkowym?

Ania Shirley. Zawsze podziwiałam tę bohaterkę zarówno za zalety wewnętrzne jak i zewnętrzne. Dziewczyna oddana bliskim, twórcza, nietuzinkowa. Kiedy byłam młodsza często wyobrażałam sobie, że tak wyglądam. Mam duży sentyment do rudych włosów :)

6. Gdy widzisz kałużę, to: omijasz ją czy skaczesz w sam jej środek?

Kiedy byłam młodsza i bardziej beztroska zawsze chodziłam po kałużach. Teraz, gdy sama zarabiam szkoda mi butów na chodzenie po kałużach ;) Choć czasami przekora się u mnie odzywa i zdarza mi się wstąpić w jej środek :)

7. Jak układasz książki na półkach? Według wielkości, alfabetycznie czy seriami?

Przede wszystkim gatunkami. Ale z tych wymienionych to na pewno seriami. Alfabetycznie nigdy nie próbowałam, bo mam ich zdecydowanie za dużo. Wielkością mam poukładane książki z wydawnictwa Fabryka Słów. Cała jedna półka jest przez nie zajęta i ślicznie wygląda taka równiutka.

8. Jesteś domatorką, czy wolisz biegać po świeżym powietrzu?

Ciężkie pytanie. Lubię spędzać czas w domu, szczególnie gdy za oknem jest taka pogoda jak dziś. Odpoczywam, czytam, oglądam, uczę się. Ale kiedy za oknem widać śliczne słońce coś ciągnie mnie na zewnątrz. Wyciągam rower, biorę do ręki aparat i wychodzę z czterech ścian żeby zażyć trochę świeżego powietrza.

9. Koty, czy psy?

Zdecydowanie psy. Są to stworzenia, które kochają bezinteresownie i gdybym miała taką możliwość przygarnęłabym wszystkie psy z okolicy ;) Niestety w tej chwili za mało czasu spędzam w domu, żeby biedne stworzenie męczyło się samo. Ale marzy mi się na starość cała sfora piesków. Koty lubię, ale na tym się kończy do nich sentyment.

10. Która pora roku, jest Twoją ulubioną?

Wiosna, ta późna kiedy wszystko kwitnie. Kocham maj, który pachnie bzem i konwalią. Wtedy od razu odzyskuję siły, czuję że mogłabym przenosić góry. Wystarczy zieleń, odrobina słońca i kwiaty żebym miała chęć na wszystko.

11. A teraz zdradź nam swój numer konta bankowego i hasło! Hmmm, żartuję! Oczywiście, jeśli masz ochotę... Na serio? Napisz proszę, czy lubisz bujać w obłokach.

Zdecydowanie. Od wczesnego dzieciństwa w wyobraźni budowałam zamki na lodzie. Czasami bywałam w światach fantastycznych, czasami budowałam wydarzenia w świecie realnym. Bardzo lubię marzyć i chyba nie potrafiłabym żyć bez tych chwil zapomnienia.Moje pytania:

1. Co najbardziej cenisz w życiu?
2. Książki jakiego gatunku sprawiają Ci najwięcej przyjemności?
3. Gdzie chciałabyś pracować? W jakim kierunku chciałabyś się rozwijać - osobiście i zawodowo, gdyby na przeszkodzie nie stały zarobki i brak rozwoju.
4. Którego pisarza cenisz najbardziej i za co?
5. Nie możesz żyć bez?
6. Pomogłabyś swojemu największemu wrogowi w ciężkiej sytuacji?
7. Trzy ulubione zapachy (niekoniecznie perfum):
8. Jakie wspomnienie z dzieciństwa najbardziej cenisz i za co?
9. Jesteś rannym ptaszkiem, czy nocnym markiem?
10. Jakie masz hobby poza książkami i czytaniem?
11. Jakie cechy charakteru powinna być Twoja idealna druga połówka? 


Powodzenia :)

9 komentarzy:

 1. Widzę, że mnie wyprzedzono, bo ja również Cię nominowałam :) http://kronikachomika.blogspot.com/2012/11/liebster-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe odpowiedzi - dużo o Tobie mówią. Teraz lubię Cię jeszcze bardziej! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne to :) Ciekawe czy mnie ktoś nominuje? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za zaproszenie, to już moje drugie :) Chciałam ciebie nominować, ale muszę szukać dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pytania i bardzo ciekawe odpowiedzi. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie tak poczytać o życiu prywatnym blogerów, że się tak wyrażę :) Dziękuję za wybranie mnie do kontynuacji zabawy. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz, jeżeli nie wezmę udziału. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście że nie. To tylko zabawa i rozumiem że nie każdy może mieć na nią ochotę.

   Usuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger