5/16/2014

Pierwszy rozdział "Troje" Sarah Lotz

Już w niedługim czasie odbędzie się premiera książki, która do niedawna okryta była wielką tajemnicą. Na początku maja być może wielu z Was dostało informację o zbliżającej się premierze. 
Mowa o książce "Troje" Sarah Lotz, powieści sensacyjnej opowiadającej o czterech katastrofach samolotowych, z których ocalała tylko trójka dzieci.

Sama miałam okazję przeczytać pierwszy rozdział książki, który zapowiada wciągającą ale i mroczną historię. Dziś sami możecie przekonać się, czy jest to pozycja dla Was. Na stronie http://troje.net.pl/ możecie przeczytać pierwszy rozdział. Plik zabezpieczony jest hasłem: CZARNYczwartek13


Cztery katastrofy.
Troje ocalonych.
Przesłanie, które zmieni losy świata.
Czarny czwartek. Dzień, którego nie sposób zapomnieć. Dzień, w którym niemal równocześnie w czterech miejscach na świecie dochodzi do katastrof wielkich samolotów pasażerskich. Giną setki ludzi, przeżywa tylko czworo. Jedną z nich jest Pamela May Donald. Leżąc w pogorzelisku, wśród poskręcanych fragmentów kadłuba i zmasakrowanych szczątków współpasażerów, nagrywa na komórkę wiadomość, która wstrząśnie światem. Wkrótce potem umiera.
Zostaje ich tylko troje.
To dzieci, jakimś cudem prawie niedraśnięte, co nie znaczy, że niezmienione. Wokół nich i z nimi zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Nie uchodzi to uwagi religijnych fanatyków na całym świecie. Pojawiają się domysły, podejrzenia i teorie. Niektóre intrygujące, inne fantastyczne, jeszcze inne groźne. Wreszcie komuś przychodzi do głowy myśl, że musi być jeszcze jeden ocalony. Jeszcze jedno cudowne dziecko. Rozpoczynają się poszukiwania, a raczej polowanie.
I wtedy świat zmienia się do końca.
Sama czekam na egzemplarz książki i muszę się Wam przyznać, że po liźnięciu tej historii już nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam całość. A może ktoś z Was miał już okazję przeczytać całą książkę?

12 komentarzy:

 1. Coraz więcej osób reklamuje tę książkę i czytałam nawet już jedną przedpremierową recenzje, która jest bardzo pochlebna, dlatego chyba się skuszę na ,,Troje'', bo prezentują się całkiem obiecująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już jestem po lekturze :) i myślę, że warto czekać :) Czytając miałam ciarki na plecach, a że i tak boję się okropnie latać, to teraz już w ogóle czuję paniczny lęk :) A ta cała otoczka fajna :D zawsze to troszkę tajemniczości w naszym życiu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nominacja do Liebstera czeka! Pytania są nietypowe, mam nadzieję, że się skusisz! :D

  http://kamilczytaksiazki.blogspot.com/2014/05/pytania-do-was.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością przeczytam, książka zbiera pochlebne recenzję. Za chwilkę wejdę na link :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam o tej książce w zapowiedziach wydawnictwa. Historia zapowiada się niezwykle ciekawie, fabuła wydaje się interesująca. Z pewnością przeczytam, mam nadzieję, że mnie zaskoczy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja właśnie wczoraj odebrałam swój egzemplarz tej książki. W czarnej kopercie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Spora kampania promocyjna, bo już na którymś z kolei blogu widzę podobną notkę. Ciekawa jestem tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to samo. Ale rozdziału nie będę czytać, nie lubię tak fragmentarycznie.

   Usuń
 8. Wydaje mi się interesująca, ale pierwszego rozdziału czytać nie będę, bo nie wiem kiedy i czy w ogóle będę miała okazję zapoznać z całością, a jak będzie ciekawie, to będę umierać w oczekiwaniu na dalszy ciąg :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwszy rozdział sprawił, że nabrałam przeogromnej ochoty na całą powieść. Mam nadzieję, że niebawem trafi do mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam od kilku dni swój egzemplarz książki. Wczoraj wieczorem zaczęłam go czytać :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger