7/31/2014

Stosik lipcowy 2014

Mimo, że ostatnio opuszczam się w czytaniu, pisaniu i odwiedzaniu Waszych blogów, z kupowaniem już nie jest tak źle. Ostatnio przestałam się pilnować i sporo nowości pojawiło się w biblioteczce. Chciałabym się z Wami podzielić tymi nowościami.

Książki papierowe:

- "Narzeczona oficera" Charles Todd, wyd. Znak - miałam możliwość dobrania książki za 1 zł, do miesięcznika, więc zdecydowałam się ta tę pozycję.
- "Gildia magów" Trudi Canavan, wyd. Galeria Książki - przypadkowo wpadłam w Biedronce na Letni Kiermasz i kupiłam Trylogię Czarnego Maga 9,90 za książkę
- "Nowicjuszka" Trudi Canavan, wyd. Galeria Książki - j.w.
- "Wielki Mistrz" Trudi Canavan, wyd. Galeria Książki - j.w.
- "Póki pies nas nie rozłączy" Romuald Pawlak, wyd. Nasza Księgarnia - kupiłam w Taniej Książce z nadzieją na wciągającą lekturę, choć trochę mnie rozczarowała - RECENZJA
- "Niewidzialna korona" Elżbieta Cherezińska, wyd. Zysk i Ska - dostałam ją do recenzji z polecenia pani Cherezińskiej. Jestem dumna, że autorka nie zapomniała o naszym spotkaniu na TK w Warszawie, jestem w trakcie jej czytania i jest świetna :) 


Ebooki:

Skorzystałam z kolejnej edycji Bookrage. Tym razem było spoor książek, na których mi zależało - Anny Brzezińskiej i Feliksa W. Kresa: 
- "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" Anna Brzezińska
- "Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny" Anna Brzezińska
- "Niesamowita opowieść" Stefan Grabiński
- "Płomień w kamieniu" Anna Brzezińska
- "Pięć dziwnych nocy wigilijnych" Anna Kańtoch
- "Miasto w zieleni i błękicie" Anna Kańtoch
- "Pani dobrego znaku" Feliks W. Kres
- "Salamandra" Feliks Grabiński
- "Porzucone królestwo" Feliks W. Kres

Oprócz tego udało mi się w promocji kupić:

- "Galop '44" Monika Kowalczenko-Szumowska, wyd. Egmont - zbliża się teraz rocznica powstania, nadarzy się okazja do przeczytania. Poza tym ten tytuł wpadł mi w oczy jak tylko zobaczyłam, że wychodzi. 
- "Autobiografia na cztery łapy" Dorota Sumińska, wyd. Literackie - na tą książkę miałam chęć od dłuższego czasu, no wiecie zwierzęta :) 
- "W Japonii czyli w domu" Rebecca Otowa, wyd. Świat Książki - do Japonii mam sentyment od dawna, lubię czytać o tym kraju
- "Złodziejska magia" Trudi Canavan, wyd. Galeria Książki - kolejna książka w promocji. Teraz tylko muszę przeczytać książki autorki.

Znacie? Macie chęć? Polecacie? 


18 komentarzy:

 1. Gildię magów czytałam wieki temu, ale wspominam całkiem nieźle. Zazdroszczę Niewidzialnej korony ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie przeczytałabym "W Japonii...".

  OdpowiedzUsuń
 3. Żadnej z zaprezentowanych przez Ciebie książek nie miałam okazji czytać :) Zatem życzę przyjemnej lektury i czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również nabywając trylogię Canavan zafundowałam sobie od razu całość. I nie żałuję, bo fajnie się czytało, ale radzę się nie nastawiać na bardzo ambitną lekturę. Ale Nowicjuszka i Wielki mistrz są lepsze od pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam właśnie kupić "Póki pies nas nie rozłączy", ale odpuszczę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Póki pies nas nie rozłączy mam w planach zakupowych, bo chciałabym mieć całą serię.
  Cherezińskiej strasznie zazdroszczę - muszę się w końcu zmobilizować i zakupić ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale sporo masz ciekawych nabytków. Ja niestety nie miałam okazji poznać żadnej z tych książek, dlatego będę czekać na twoje recenzje. Życzę miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poszalałaś jak nie wiem co ;) Jestem ciekawa tej "Niewidzialnej korony".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, że tak jak ja masz stosiki zaległości ;) dlatego zapraszam Cię do wyzwania:
   http://lustro-rzeczywistosci.blogspot.com/2014/08/wyzwanie-czytelnicze.html

   Usuń
 9. Odzyskałam ostatnią część Gildii i teraz mam w planach powrócić do całej serii.
  Owocnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałem jedynie "Gildię magów" i była dość średnia, w tym miesiącu zabieram się za "Nowicjuszkę" i jeśli dalej będzie tak przeciętnie, to daruję sobie Trylogię Czarnego Maga. Niedawno przywędrowała do mnie "Niewidzialna korona", z czego ogromnie się cieszę i już za kilka dni zabieram się za lekturę, bo pierwszy tom był naprawdę genialny! Kiedyś chciałbym też przeczytać "Galop '44" oraz "W Japonii, czyli w domu". :)

  Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 11. Niezłe zakupy. Piękne nabytki. Życzę miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 12. Ojejciu, ale Ci zazdroszczę "Złodziejskiej magii", też myślałam nad zakupem tej książki, ale wybrałam w końcu coś innego:)) Życzę CI fascynującej lektury:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Super! Nie ma to jak Biedronka:) też miałam w planie kupić Trylogię Czarnego Maga tzn 2 i 3, bo 1 już czytałam, ale się powstrzymałam:) kupiłam Rękę i Bestię:) Maga wypożyczę z biblioteki:) Miłego czytania:D

  OdpowiedzUsuń
 14. chciałabym przeczytać Gildie Magów xD

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetne książki i baaardzo dużo :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Rzeczywiście, sporo Ci się tego uzbierało! Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć miłego czytania i recenzowania ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ech, zazdroszczę! Zwłaszcza marzy mi się "Galop '44":)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger