1/02/2015

Stosik grudzień 2014

Podsumowanie roku było? Było. Ale nie miałam jeszcze okazji pochwalić się Wam moimi nowymi nabytkami. A że to ostatni miesiąc kiedy pozwoliłam sobie na większe zakupy, to chyba warto to usystematyzować.

Niestety nie znalazłam żadnej książki ani pod choinką ani w żadnym miejscu odwiedzanym przez Mikołaja, wszystkie te nabytki to moje zakupy których dokonałam przy okazji kupna prezentów książkowych dla innych. W mojej rodzinie to ja jestem Mikołajek książkowym :D

- "Harry Potter i kamień filozoficzny' J.K. Rowling, wyd. Media Rodzina - tytuł zaliczany powoli do klasyki literatury młodzieżowej/fantastycznej. W starym wydaniu miałam całą serię, niedawno oddałam ją siostrze, a sama zaopatruję się w nowe wydanie, które mnie urzekło :)
- "Ines, pani mej duszy" Isabel Allende, wyd. Muza - dwa lata temu odkryłam tę autorkę, czytając jej "Córkę fortuny", od tego czasu miałam ochotę na inne tytuły autorki.
- "Dziennik Mai" Isabel Allende, wyd. Muza - j.w.
- "Rok szczura. Widząca" Olga Gromyko, wyd. Papierowy Księżyc - po oczekiwaniu i długich poszukiwaniach (Empik coraz bardziej mi podpada) w końcu książka ulubionej autorki jest u mnie :)
- "Dziedzic wojowników" Cina Williams Chima, wyd. Galeria Książki - ta seria chodziła za mną od pewnego czasu, autorka mnie intrygowała i w końcu zdecydowałam się na zakup pierwszego tomu.
- "Ogród Kamili" Katarzyna Michalak, wyd. Znak - sporo czytałam o Kwiatowej Serii, w końcu sama chcę się za nią zabrać.
- "Próba uczyć" Tina Reber, wyd. Akurat - bardzo dobrze wspominam pierwszy tom tej trylogii, liczę na podobne wrażenia przy tomie drugim.
- "Miasto śniących książek" Walter Moers, wyd. Dolnośląskie - kolejna książka, która od dawna za mną chodzi, czytałam mnóstwo pozytywnych recenzji.

Korzystając z promocji na ebooki kupiłam również dwie pozycje serii, która mimo że dedykowana dla młodzieży, to mocno mnie przyciąga, przede wszystkim ze względu na konie. 

- "Heartland: Własna droga. Część 3" Lauren Brooke, wyd. Dolnośląskie
- "Heartland: Trudne decyzje. Część 4" Lauren Brooke, wyd. Dolnośląskie


Przyznam się Wam, że mam ochotę sięgnąć po każdą z tych książek jako kolejną lekturę i ciężko będzie mi się zdecydować na jedną. Może Wy coś czytaliście i polecicie?

19 komentarzy:

 1. Heartland! Pamiętam czasy, kiedy to czytałam :) Bardzo mi się wtedy podobały, ciekawa jestem, czy Tobie przypadną do gustu. Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Harry Potter - aj, aj, aj. <3
  A najbardziej jestem ciekawa Twojego zdania na temat książki Michalak - z oczywistych powodów.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepsze jest stare wydanie czy to dla dorosłych?

  Ciekawa jestem "Próby uczuć", więc czekam na Twoją opinię ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam nową edycję Harry'ego, ale do tej starej, dziecięcej jednak czuję sentyment :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem "Miasta śniących książek", już sam tytuł brzmi zachęcająco. Do mnie też Mikołaj nie przyszedł z książkami, ale to w sumie dobrze, bo w te zaopatruje się na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogród Kamili szczerze polecam, ja się nim zachwyciłam :) A co do "Próby uczuć" czeka cierpliwie na półce, jestem w trakcie czytania pierwszego tomu i jestem oczarowana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa ''Próby uczuć'', gdyż pierwszy tom wspominam bardzo entuzjastycznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oprócz Harry'ego nic nie czytałam, więc ciężko mi coś polecić na pierwszą lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Harry <3
  Ponadto widze kilka innych, interesujących tytułów, które sama chętnie bym przeczytała ;>

  OdpowiedzUsuń
 10. Coraz częściej słyszę o twórczości pani Oli Gromyko i coś mi się wydaje, że omija mnie kawał porządnej literatury:) Będę czekać na recenzję, może akurat się w końcu tak przekonam, by kupić jej książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Miasto śniących książek" od tak dawna czeka u mnie na swoją kolej... Uff...

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem ciekawa 'Próby uczuć'. Pierwszy tom czytałam i podobał mi się. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawy stosik. z chęcią przeczytałabym "Dziedzic wojowników" Cina Williams Chima. Jestem po lekturze cyklu Siedem królestw tej autorki i wzbudził on moje zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Próba uczuć" mnie intryguje :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Podkradłabym "Miasto Śniących Książek". :)

  recenzje-always.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Miłej lektury, najchętniej podkradłabym ,,Miasto Śniących książek" :) :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspaniały stos! Życzę miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger