2/02/2015

Rocznica bloga... pierwsza, druga... TRZECIA!

Dokładnie trzy lata temu pojawiły się dwa wpisy. Jeden z nich był znaczący, wspominał o Wisławie Szymborskiej, jej śmierci, moich wrażeniach. To właśnie odejście poetki było ostatecznym czynnikiem, który spowodował, że postanowiłam stworzyć takie miejsce w sieci, gdzie mogłabym pisać swoje przemyślenia i dzielić się nimi z innymi. To niesamowite że od tego czasu minęły już trzy lata. Różnie na przestrzeni tego czasu bywało - były okresy, kiedy czytałam i pisałam notorycznie ale również zdarzył się czas stagnacji. Mam nadzieję, że w przyszłości zdarzą się tylko te lepsze chwile. Przez trzy lata poznałam bardzo dużo osób tak samo zakręconych na punkcie książek jak ja, niestety wiele z nich przestała pisać, zniknęła z blogosfery, a były moimi ognikami. Pojawiły się jednak nowe i na pewno będą się nadal pojawiać. Niektórych z Was udało mi się poznać osobiście, mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze przy nadarzających się okazjach. Były to dla mnie bardzo dobre trzy lata, w czasie których rozwinęłam się czytelniczo - przede wszystkim sięgając po gatunki, które do tej pory były mi obce. Jedne mnie nie przekonały i nadal nie goszczą na moich półkach, a inne stały się moimi ulubionymi. Zaczynając swoją karierę na Książkowych Wyliczankach nie wiedziałam, że to miejsce stanie się dla mnie tak ważne - ludzie, atmosfera, wiedza, to wszystko sprawia, że uwielbiam tu być.
Dziękuję Wam wszystkim, że jesteście, odwiedzacie blog, komentujecie, możemy wymieniać zdanie. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i będę mogła w kolejnych latach wspominać o kolejnych rocznicach :) - barwinkaKiedy trzy lata temu powstał ten blog, byłam jedną z pierwszych osób, które się o tym dowiedziały i... chwilę później dołączyłam jako współpisząca. ;) Zawsze byłam raczej jako ta "techniczna", od wstawiania skórek, elementów do pasków bocznych i innych rzeczy, które czynią blogi mniej lub bardziej czytelnymi. ;)
Czytelników w ostatnim okresie przyzwyczaiłam raczej do milczenia, niż pisania, a i technikaliami zaczęła zajmować się samodzielnie barwinka, a ja postanowiłam się nie wcinać. Przyznaję, dobrej passy nie miałam. Ale to powoli się zmienia, więc niedługo być może będzie mnie tu więcej. 
Przez te kilka lat powstało w mojej głowie wiele pomysłów na cykle. Część rozbiła się o brak zaplecza, część o lenistwo, wstyd przyznać. Były targi książki, które dały mi wiele inspiracji i powodów do przemyśleń. Dojrzałam do kupna czytnika - zamierzam go kupić już w czasie tegorocznych targów książki w Warszawie.
Od nowego roku nieco zmieniłam koncepcję na moją aktywność. Jeśli przeczytam jakąś "głupotkę" która piętnaście minut po skończeniu czytania nie zostawiła żadnych myśli i śladów w mojej głowie, to recenzja się nie ukaże - wolę recenzować książki inspirujące, ważne dla mnie, trudniejsze i zapadające w pamięć. Naturalnie, lżejsze książki ukażą się w spisie przeczytanych tytułów.
Dodatkowo obiecałam sobie nowe formy - baza pod pierwszą opinię w formie niepisanej już została przygotowana.
Chcę wrócić do branży książkowej, do blogosfery, do regularniejszego czytania. Miewam cyklicznie okresy kiedy czytam jedną książkę za drugą, a miewam okresy, kiedy nie jestem w stanie przeczytać jednego zdania.
Nigdy jednak nie zrezygnowałam z odwiedzania bloga - teraz chcę znów być kimś więcej niż tylko niedzielnym gościem. Dziękuję, że byliście aktywni i barwinka mogła wymieniać z Wami opinie. Oby przed nami był udany rok!
Melisandra
21 komentarzy:

 1. Gratuluję trzeciej rocznicy! ;) Mam nadzieję, że nam - czytelnikom, dane będzie pogratulować wam również czwartej :}.
  drugastronaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. No to wszystkiego najlepszego! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego Najlepszego! Oby tak dalej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Powodzenia w dalszym blogowaniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję trzeciej rocznicy i życzę wielu następnych :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkiego dobrego z okazji rocznicy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję i życzę kolejnych lat blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Trzy latka to w blogowym świecie dużo, dlatego też życzę nieustającej pasji na kolejne lata i sporego grona czytelników.

  OdpowiedzUsuń
 9. gratulacje! życzę nadal tyle zapału, energii i inspiracji :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Powodzenia w dalszym blogowaniu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję! Piękny staż. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurczę, ten początek lutego 3 lata temu był bardzo owocny dla wielu blogerów ;) Ja swojego także założyłam 3 lata temu, ale 1. lutego :) Życzę dalszych sukcesów na tej drodze!

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne podsumowanie, mam nadzieję że obie będziecie działać na blogu i czerpać z tego wielką przyjemność. Życzę Wam kolejnych 3 lat i mam nadzieję, że spotkamy się na Targach ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Gratuluję. 3 lata to naprawdę dużo. Życzę Ci tego, aby blog nadal przynosił Ci wiele radości, by był tylko źródłem sukcesów i satysfakcji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

 15. Gratuluję! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Serdecznie gratuluję :) Życzę wytrwałości, cierpliwości i nieustannej weny na kolejne lata blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję trzech lat wytrwałości! Mam nadzieję, ze i ja kiedyś będę mogła dumnie powiedzieć, że mijają trzy lata ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Kilka tygodni temu mój blog obchodził drugą rocznicę powstania i sama nie wiem kiedy to upłynęło :) Życze kolejnych, równie udanych lat blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Aż trzy lata? Gratuluję! Życzę wszystkiego najlepszego i kolejnych trzech lat w blogosferze! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo długo już tu jesteś i życzę Ci wszystkiego naj naj naj :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger