2/28/2016

Stosik #02/2016

Luty z jakiegoś powodu zawsze nastraja mnie lekko depresyjne. Niby zima ma się już ku końcowi, niektóre dni pokazują, jak wspaniale może być, żeby zaraz znów przyszedł deszcz, mróz i niepogoda. Mam wrażenie, że w tym okresie mam mniej zapału do czytania i powiększania mojej biblioteczki. Może to i dobrze, że książek w tym miesiącu mam mniej, bo zeszłomiesięczny bilans trochę mnie zaskoczył. Zapraszam Was na małą prezentację nowych zbiorów. 


Egzemplarze recenzenckie: 


"Lepiej. 21 strategii, jak osiągnąć szczęście" Gretchen Rubin - od wydawnictwa Znak. Każdy chciałby wiedzieć jak lepiej żyć, myślę, że ten tytuł może pomóc zastanowić się nad zmianami. Oprócz egzemplarza do recenzji dostałam również dwa na konkurs, więc bądźcie czujni :) 
"Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji" Diane Ducret - od wydawnictwa Znak Horyzont. Lektura bardzo interesująca, poruszająca samo sedno kobiecości. Możecie przeczytać RECENZJĘ, jak również wziąć udział w KONKURSIE, gdzie do wygrania jest egzemplarz książki. - "Tańczymy już tylko w Zaduszki" Szymon OpryszekMaria Hawranek - od wydawnictwa Znak Literanova. Dawno nie czytałam literatury faktu, a reportaże opowiadające o Ameryce Łacińskiej wydają się interesujące. 
- "Wytańczyć marzenia" Michaela De Prince, Elaine De Prince - od wydawnictwa Kobiece. Historia dziewczynki z ogarniętej wojną domową Sierra Leone, która dzięki szczęściu ale i ciężkiej pracy została baleriną. Tutaj możecie przeczytać RECENZJĘ

- "Czarny mercedes" Janusz Majewski, wyd. Marginesy - ebook od księgarni Virtualo. Bardzo ciekawy kryminał osadzony w czasie II wojny światowej. Moja RECENZJA- "Pod pelargoniowym balkonem" Anna Balińska, wyd. Białe Pióro - ebook od autorki. Historia krótka lecz bardzo emocjonalna. Jestem w trakcie lektury, niedługo możecie spodziewać się recenzji. 
- "Samulka" Kinga Facon - ebook od wydawnictwa Otwarte. Historia prosta, a jednocześnie nie podobna do niczego, co do tej pory czytałam. Odnajdywanie siebie. Już w środę będziecie mogli przeczytać recenzję. 

- "Bez słów" Mia Sheridan - ebook od wydawnictwa Otwarte. Piękna historia z gatunku New Adult, wywołująca dużo emocji. Ten tytuł już za mną, choć na jego recenzję będziecie musieli jeszcze poczekać. 
Własne nabytki: 


- "Pasierb nad Wisłą" Symcha Symchowicz, wyd. WIĘŹ - Myślę o wprowadzeniu pewnego cyklu, na razie nie jest doprecyzowany, ale ta książka na pewno będzie jego częścią. Czytałam ją ładnych parę lat temu, to jedyny tytuł, który opowiada o moim mieście. Jest to niestety smutna historia, ale bardzo warto ją poznać. 
- "Ginekolodzy" Jürgen Thorwald, wyd. Marginesy - chodziła za mną ta książka, kiedy usłyszałam o jej premierze. Przeczytałam parę recenzji i przy nadarzającej się okazji nie mogłam nie kupić. Historia XIX i XX wiecznej ginekologii, bardzo przerażająca, realistyczna wizja tej dziedziny. 
- "Szeptucha" Katarzyna Berenika Miszczuk, wyd. WAB - przepiękne wydanie, ale i historia, która znajduje się w środku jest zachęcająca. Zresztą miałam już styczność z autorką i wiem, że pisać to ona potrafi :) 

Znacie, czytaliście, czekacie, macie chęć na któryś z tytułów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger