5/16/2016

Tajemnica przesyłka, niepokój i... oczekiwanieDostałam ostatnio list, zaczynający się słowami: "Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś Ci powiem...".***


Czarna koperta zapowiadała kłopoty. I choć spodziewałam się, że kiedyś przyjdzie, to jednak jej kolor niepokoił.Na początku ze środka wysypały się zdjęcia. 
Trzy osoby. Dwie kobiety. Jeden mężczyzna. 
Taka kombinacja zawsze powodowała kłopoty.Później znalazłam kopertę, a w niej list. Niecodzienny, pisany własnoręcznie, piórem, na czerpanym papierze:
Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś Ci powiem. Pomyśl o mężczyźnie, którego kochasz najbardziej. Pomyśl o każdej wspólnej chwili wypełnionej rozmowami i milczeniem, o lepszych i gorszych dniach, o budzeniu się u jego boku. A teraz wyobraź sobie, że go tracisz. Ktoś wyszarpał, wydarł ukochanego z Twojego życia i zostawił pustkę. Cholernie niesprawiedliwe, prawda?Mogłabym odpuścić, zapomnieć, wyjechać… Jednak czy zrobiłabyś to samo, gdyby w grę wchodziło odzyskanie każdego wspólnego dnia z ukochanym?Do tej pory cierpiałam. Teraz postanowiłam zawalczyć, nawet jeśli to oznacza, że inni też będą cierpieć. Bo miłość zawsze boli i nadszedł czas, by przygotować się na rany i blizny.A Ty, mimo moich win, nie potępisz mnie. Widzę, że już się wahasz, patrzysz w stronę ukochanego i myślisz, ile byłabyś w stanie poświęcić, by go odzyskać.
Jak mogę potępić? Próbuję zrozumieć. Postawić się na jej miejscu. Odkryć przyczynę. 
Z koperty wypada jeszcze jedna mała paczka, a w niej łańcuszek: Serce można oddać tylko raz. Chce mnie przekupić? A może daje coś do zrozumienia. Chce, żebym zastanowiła się nad jej historią? 
Zdecydowanie będę czekać z niecierpliwością, żeby ją poznać. Już niedługo, bo 1 czerwca do księgarń trafi: "Mimo moich win" Tarryn Fisher


A Was zaintrygowała ta historia? 


#LoveMeWithLies 

#MimoMoichWin 

#MimoTwoichŁez 
#MimoNaszychKłamstw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger