8/23/2016

Poznaj wszystkie "Tajemnice Luizy Bein" Renata Kosin


  Skomplikowane powiązania rodzinne, pogrążone w zapomnieniu tajemnice, trudne losy, nieszczęśliwe związki, dzieci, które przyszły na świat. Czasami historie naszych przodków bywają niezwykle barwne. Renata Kosin zaprasza nas do poznania jednego z takich przypadków, powoli zagłębiając się w historię rodziny Beinów. Czy ta podróż będzie udana?
  Niezwykłe odkrycie podczas wykopalisk archeologicznych porusza całą lawinę niezwykłych zdarzeń. Na mnisim cmentarzu zostają odkryte zwłoki kobiety, miejscowej arystokratki, ale największym zaskoczeniem jest dziecko, które z nią pochowano, a które zaczyna budzić bardzo wiele wątpliwości w lokalnej społeczności. Młoda dziennikarka, pragnąć napisać artykuł życia, wybiera się w podróż do Szwajcarii w poszukiwaniu odpowiedzi na rodzące się pytania. Spotkanie z potomkami zmarłej będzie dużym zaskoczeniem dla wszystkich.

  Sięgając po "Sekret zegarmistrza", odkryłam twórczość pisarki i bardzo szybko zaopatrzyłam się w starsze pozycje. Bardzo lubię stare opowieści rodzinne i tajemnice, nie mogłam więc długo czekać, żeby sięgnąć po ten tytuł. Historia przedstawiona przez Renatę Kosin jest niezwykle barwna, bardzo skomplikowana i mocno wciągająca. Perypetie dwójki głównych bohaterów: Klary oraz Aleksandra spowodują niesamowicie dużo odkryć, zarówno jeśli chodzi o przeszłość rodziny Beinów jak i bieżące tajemnice. 

  Autorka stworzyła naprawdę skomplikowaną historię, w której dopiero zakończenie pozwala zrozumieć wszystkie tajemnice i poznać odpowiedzi na nurtujące w czasie lektury pytania, których wraz z rozwojem akcji pojawia się coraz więcej. Podczas lektury pojawiają się wątki historyczne, z licznymi tajemnicami, jest również wiele wydarzeń współczesnych, które urozmaicą poszukiwania, tworzą nutkę grozy, oraz pozwalają poznać normalne, ludzkie życie. Klara i Aleksander to mieszanka lekko wybuchowa, dwójka ludzi o zupełnie innych poglądach na życie, którzy w pewnym momencie będą musieli współpracować, aby odkryć sekrety z przeszłości. 

  Klara marzy o niezapomnianej historii, którą będzie mogła pochwalić się w gazecie, jednak poszukiwania, które zainicjuje sprawią wiele zmian również w jej życiu. Aleksander to bardzo specyficzna postać. Z jednej strony intryguje, jednocześnie powodując irytacje swoimi poglądami i sposobem bycia. Oprócz tej dwójki historie zapełnia sporo innych postaci, które mimo że drugoplanowe, niełatwo pominąć. 

  Historia jest niezwykle barwna i ciekawa, potrafi zaintrygować, zastanawiam się jednak, czy momentami nadmiar tajemnic i zdarzeń nie jest pewnego rodzaju wadą. Pod koniec tej historii miałam momenty, kiedy musiałam się mocno zastanowić kto, z kim, i dlaczego, a i tak chwilowo gubiłam się w przedstawionych wątkach. 

  Pomimo powyższych utrudnień to bardzo przyjemna historia, która zmusza do poszukiwania odpowiedzi razem z bohaterami, kim jest tajemnicze dziecko, co takiego stało się w przeszłości a także kto kryje się za bieżącymi wydarzeniami. Autorka pokusiła się o wprowadzenie lekkiego wątku kryminalnego, który urozmaica poszukiwania, powodując nutę niepokoju. To wszystko, razem z ciekawymi i nietuzinkowymi bohaterami przyciąga do lektury. 

  "Tajemnice Luizy Bein" to ciekawa i wciągająca historia, którą  czyta się z przyjemnością. Warto zwrócić na nią uwagę, może być dobrym wyborem na zbliżające się, coraz dłuższe, wieczory. Połączenie historii, kryminału i przygody w tym wypadku wyszło naprawdę interesująco. 

  Tajemnice Luizy Bein | Kołysanka dla Rosaline

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

  Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger