12/22/2016

Kalendarz fotograficzny 2017 Jacek Bonecki


Kolejny rok zbliża się wielkimi krokami. Okres, w którym podsumowujemy to co się wydarzyło, a jednocześnie planujemy przyszłość. Wśród gąszczu dzisiejszych zadań bardzo ciężko jest wszystko spamiętać, musimy się posiłkować różną formą zapisywania planów. Dziś przedstawię Wam jeden z kalendarzy na nadchodzący rok, który może być dobrą propozycją pomocy. 

Jacek Bonecki jest fotografem z zamiłowania i spełnia się w tym. Podróżuje po całym świecie, jest autorem kilku książek dotyczących robienia zdjęć. Tym razem swoje rady i wskazówki zawarł w nowej formie - kalendarza. Jak każdy klasyczny terminarz zawiera on zarówno rozpiskę całoroczną jak i poszczególne dni przyszłego roku, gdzie można notować spotkania, plany do zrobienia i tego typu rzeczy. Kalendarz ma format A4, oprawiony jest w twardą okładkę i szyty grzbiet. W środku znaleźć można również wstążkę. Każdy dzień tygodnia zawiera się na oddzielnej stronie, co umożliwia dużą ilość notatek, dni weekendowe zaś znajdziemy na jednej stronie. W kalendarzu znajdziecie przydatne informację o imieninach, wschodach i zachodach słońca oraz świętach państwowych i kościelnych. 


To jednak, co wyróżnia ten kalendarz na tle innych jest bardzo duża ilość zdjęć praktycznie na każdej stronie, które autor wykonał w czasie swoich podróży. Osoba, która choć odrobinę interesuje się fotografią znajdzie tu inspirację dla własnych prób. Jednocześnie Jacek Bonecki zamieścił w kalendarzu wiele cennych rad i wskazówek dotyczących fotografii, zarówno tej amatorskiej jak i profesjonalnej. Każdy kolejny dzień przynosi kolejne rady, które pomagają rozwijać tę pasję. Dodatkowo niektóre zdjęcia wystarczy zeskanować aby przekierowały one do różnych wyjazdów, w których autor brał udział, lub też instrukcji jak się do takich wyjazdów przygotować. Możecie zobaczyć relacje z Rajdu Dakar, zdjęcia z Filipin czy Szanghaju. Osoby, których ciekawią parametry poszczególnych zdjęć, również znajdą tu odpowiedzi. Zdjęcia mają informację o rodzaju filmu, przysłonie czy czasie naświetlania poszczególnych fotografii. 


Kalendarz Fotograficzny Jacka Boneckiego na rok 2017 z pewnością znajdzie swoich fanów wśród osób zainteresowanych fotografią. Zawiera wiele ciekawych informacji a jednocześnie pozwala zapisywać ważne dla nas kwestie. Co powiecie na taką propozycję? 

Recenzja napisana dla portalu: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger