7/14/2017

Jak zakończy się "Rok szczura. Świeca" Olga GromykoOstatni tom historii niesie ze sobą ciekawość i niepewność. Czy dalsze losy bohaterów będą wciągające? Czy poznamy odpowiedzi na dręczące pytania, rozwiążą się kwestie, które wcześniej były nierozwiązane? A zakończenie? Czy powali na kolana, a może raczej rozczaruje? Byłam ciekawa, jak skończy się historia Ryski, Alka i Żara. Ich spokojne życie w drugim tomie z pewnością nie może trwać długo, kiedy tak wiele spraw nie znalazło rozwiązania. 


Chwilowy oddech i sielskie życie, którego bohaterowie zakosztowali w poprzednim tomie, nie ma szans trwać za długo. Tajemniczy list, w którego posiadanie weszli zupełnym przypadkiem, sprawił, że stali się celem licznych ataków. Jednocześnie Alk ma problemy ze swoim drugim wcieleniem, które często pojawia się znienacka. Podróż przez kraj w celu dostarczenia zagubionej przesyłki to jedynie możliwe wyjście. Czy bohaterom uda się zapobiec wojnie? 

Ostatni tom czyta się równie szybko jak dwa poprzednie. Wydarzenia są wartkie, dialogi bohaterów równie interesujące, a same postacie niezbyt zmieniły swoje zachowanie. Ryksa niestety, mimo liźnięcia trochę świata, nadal jest naiwną dziewuszką, która nie raz i nie dwa sparzy się w kontaktach z innymi. Nadal najciekawszą postacią jest Alk, jego niespodziewane przemiany, które często owocują dodatkowymi kłopotami, dodają temu tomowi niepewności. 

Bohaterowie podejmują się trudnej wyprawy, docierają na wrogie tereny Sarwian, gdzie okazuje się, że mieszkańcy są bardzo podobni, co szczególnie Ryksie nie mieści się w głowie. Po ich tropach podąża pewien Wędrowiec, a inny, pełen nienawiści, chce zrealizować swoje chore ambicje. Wojna wisi na włosku, czasami jeden niespodziewany ruch sprawa, że lawina rusza i nic nie jest w stanie jej pokonać. 

"Śweca" to świetne zakończenie historii, do ostatniej strony nie zwalnia, cały czas trzymając czytelnika w napięciu. Niektóre wydarzenia nie doczekają się rozwiązania, można tylko podejrzewać, co mogło się wydarzyć. Trzeci tom, równie emocjonujący jak poprzedni z pewnością przypadnie do gustu wszystkim fanom Olgi Gromyko, a kto już zaczął przygodę z Rokiem Szczura, zdecydowanie powinien sięgnąć po zakończenie.


Trylogia "Rok Szczura":

Widząca | Wędrowniczka | Świeca

Inne książki pisarki na blogu: 
Za możliwość poznania zakończenia historii dziękuję:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger