6/05/2018

Jak odnajdzie się "Obca w świecie singli" Krystyna MirekŻycie niesie ze sobą wiele niespodzianek, czasem dając szansę na coś lepszego, innym razem przynosząc wiele problemów i nieprzyjemności. Człowiek wiele razy sparzy się na ludziach, ale zawsze uczy się czegoś nowego. Najtrudniej jednak poradzić sobie z samotną walką z codziennością, pokonywaniu przeszkód i dążenia do lepszego jutra. Czy bohaterom "Obcej w świecie singli" dane będzie zaznać szczęścia? 


Karolina wiedzie szczęśliwe życie z Patrykiem, mają razem córkę i tylko mężczyzna za bardzo poświęca się restauracji, spędza w niej za dużo czasu. W jednym momencie to wyobrażenie wali się jak domek z kart, a bohaterka uświadamia sobie, jak niewiele wie o swoim partnerze. 
Jakub robi wszystko, żeby sprostać wymaganiom przyszłych teściów, a jednocześnie traci kobietę swojego życia, a co gorsze, zostaje pozbawiony możliwości widywania się z córką. Mężczyzna zrobi wszystko, żeby odzyskać kobiety swojego życia, ale czy to nadal możliwe? 
Losy bohaterów przecinają się i oboje postanawiają pomóc sobie nawzajem. Trudna sytuacja uczuciowa, finansowa i życiowa jest możliwa do rozwiązania, ale tylko wtedy, gdy wszyscy zainteresowani będą gotowi współpracować. 

Styl autorki jest dla mnie bardzo charakterystyczny, lekkie pióro i ciekawe historie sprawiają, że czytam jej historie bardzo szybko i z dużym oddaniem. W te historie wchodzi się bardzo łatwo, z przyjemnością poznając świat bohaterów, odkrywając motywy, które nimi kierują. Świetnym zabiegiem w tym wypadku jest pokazanie danych wydarzeń z perspektywy różnych postaci. W ten sposób każdy bohater staje się bliski podczas czytania, również te negatywne postacie nie są jednowymiarowe, zyskują ludzką twarz. 

Po kilku książkach, które miałam okazję czytać zauważyłam też kilka motywów, które pojawiają się w różnych historiach stworzonych przez pisarkę. Motyw restauracji, mężczyzny pochłoniętego pracą a jednocześnie zaniedbującego rodzinę, mężczyzny który myśli jedynie o własnych przyjemnościach. Nie może zabraknąć również silnych kobiet, które radzą sobie z przeciwnościami losu. Te elementy sprawiają, że twórczość autorki staje się charakterystyczna, a jednocześnie nie jest to wada. 

Bohaterowie "Obcej w świecie singli" są różni, ale tych głównych da się polubić od razu. To osoby doświadczone przez życie, które sparzyły się na swojej łatwowierności, a teraz muszą walczyć o lepszą przyszłość dla siebie i dla swoich dzieci. Historia osadzona w Krakowie, co oczywiste w twórczości autorki, jest dodatkową przyjemnością. Czytając tę historię można wyobrazić sobie ulice Starego Miasta i okolice Wawelu. 

Autorka stworzyła historię, którą z jednej strony czyta się błyskawicznie i która sprawia dużo przyjemności, z drugiej strony pokazuje ludzkie losy, daje możliwość obejrzenia ludzkich błędów i braku przyznania się do nich. "Obca w świecie singli" to idealna lektura na wolne popołudnie lub wieczór, kiedy na chwilę można wejść w skórę kogoś innego. 

Można powiedzieć, że historie pisane przez Krystynę Mirek są lekkie i przyjemne, jednak niosą ze sobą głębsze przesłanie, a przez lekki i plastyczny język sprawdzają się jako doskonałe czasoumilacze. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger