6/30/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stos czerwcowy!


Koniec czerwca, pora na podsumowanie nowych nabytków. Sporo nowych książek do mnie przyszło, ale dzięki temu lato będzie bardzo zaczytane :) Zapraszam. Otrzymane od wydawnictw: (środek i prawa)


- "Iskra" Stanisław Krzemiński, wyd. Znak - niespodziewana przesyłka, ale lubię tego typu powieści. Tylko nie wiem kiedy po nią sięgnę.
- "Droga do domu" Krystyna Mirek, wyd. Filia - książki autorki biorę w ciemno i jeszcze się na żadnej nie zawiodłam. Tutaj wznowienie jednej z wcześniejszych powieści i jestem jej bardzo ciekawa. 
- "Ryk kamiennego lwa" Janów Majewski, wyd. Marginesy - czytałam wcześniej "Czarny mercedes" autora i choć rzadko sięgam po kryminały to w tym wypadku byłam zadowolona.  
- "Dopóki nie zjawiłaś się ty" Penelone Douglas, wyd. Editored - historia "Dręczyciela" widziana oczami Jareda. Lektura już za mną i niedługo opowiem o wrażeniach. 
- "Miłość ma twoje imię" Ilona Gołębiewska, wyd. Muza - zupełnie nowa historia autorki Starego Domu. Zapowiada się świetnie, a jak wyjdzie opowiem Wam niedługo. 
- "Miłość w chłodnym klimacie" Nancy Mitford, wyd. Czytelnik -  historia osadzona w latach 30 XX wieku, wśród Angielskiej śmietanki towarzyskiej. To będzie wciągająca lektura. 
- "Mroczny duet" Victoria Schwab, wyd. Czwarta Strona - drugi tom mrocznej dystopii. "Okrutna pieśń" zdecydowanie mnie do siebie przekonała i już nie mogę doczekać się kontynuacji. 
- "Moja twoja wina" Beata Majewska, wyd. Książnica - moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki okazało się bardzo udane. W najbliższych dniach pojawi się recenzja.
- "Pamiętasz tamto lato" Bogna Ziembicka, wyd. Znak - kolejna niespodziewana przesyłka, która jednak mnie zainteresowała i na pewno dam jej szansę.
- "Niebo na własność" Luke Allnutt, wyd. Otwarte - historia z pewnością trudna, ale tym bardziej chcę ja przeczytać. Wkrótce recenzja przedpremierowa. 

Nabytki własne: (lewa)


- "Kultura japońska" Paul Varley, wyd. UJ - korzystając z promocji na bonito uzupełniam księgozbiór o Japonii. 
- "Narodziny japońskiej tradycji" Donald Keene, wyd. UJ - jw. 


O czym chcecie przeczytać w pierwszej kolejności? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger