6/26/2021

Poznaj smakowite "Fit desery z kilku składników" Agnieszka StolarczykSłodycze są zmorą większości z nas, uwielbiamy je, ciężko się im oprzeć, ale często doprowadzają nas do zguby. Może nie musimy od razu rezygnować całkowicie ze słodkich przekąsek, a powinniśmy nauczyć się, jak je zdrowo przyrządzać? Agnieszka Stolarczyk od kilku lat prowadzi blog oraz posiada konto na IG, gdzie dzieli się przepisami nie tylko na zdrowe słodycze, ale również na inne dania. W końcu na rynku pojawiła się książka z przepisami autorki, gdzie znaleźć można garść inspiracji. 

Biorąc do ręki książkę od razu zachwyciłam się jej wykonaniem. Jeśli chodzi o książki kucharskie, uwielbiam dobrze wydane pozycje. "Fit desery z kilku składników" posiada twardą oprawę, szycie grzbietu oraz wszytą zakładkę. Przeglądając same przepisy można zachwycić się zarówno zdjęciami proponowanych potraw, jak również przejrzystymi przepisami. 

Przy każdym przepisie oprócz klasycznej listy składników,  sposobu ich przygotowania, a także przewidywalnego czasu,  znajdują się informacje o wartościach odżywczych tych dań. Bardzo istotnym elementem jest też informacja dla alergików lub osób nie spożywających produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli brak laktozy, brak glutenu, danie wegetariańskie/wegańskie czy też niski poziom węglowodanów. Wiele przepisów posiada również krótke porady lub ciekawostki dotyczące konkretnego składnika lub dania. 

Oczywiście autorka zaczyna książkę od ogólnych zagadnień, czyli patentów na zdrowsze wersje klasycznych deserów czy zmienników podstawowych składników. Poznajemy całą listę produktów, które zastępują klasyczny biały cukier, rodzaje mąk, które sprawdzą się lepiej niż dobrze nam znana, zazwyczaj pszenna mąka, a także zamienniki dla klasycznego krowiego mleka, czyli napoje roślinne (wcześniej nazywane mlekami roślinnymi). Dla wygody w przygotowaniu przepisów na początku pojawia się również przelicznik kuchenny. 

Same przepisy podzielone są na kilka kategorii, takie jak przepisy podstawowe, poranne inspiracje, słodkie co nieco, na deser, na zimno, czy słodkie wypieki. Na końcu znajdziemy indeks produktów użytych w poszczególnych przepisach, co jest szczególnie pomocne, kiedy chcemy wykonać deser z konkretnego składnika. 

"Fit desery z kilku składników" zawiera ciekawe i proste przepisy, który każdy z nas może wykonać w domu. Dodatkowo piękne i porządne wydanie sprawia, że ciężko przejść koło tej książki obojętnie. Pięknie się prezentuje na kuchennej półce, i świetne sprawdza jako źródło inspiracji. Smacznego! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger