9/01/2021

Co ujawni "Tajemnica z przeszłości" Sylwia KubikSylwia Kubik już kilka razy udowodniła że potrafi świetnie pisać, a historie które tworzy są pełne ciepłych emocji i wspaniałych bohaterów. Nowy cykl pisarki, zapoczątkowany przez "Krok do miłości", przenosi czytelnia na Żuławy, gdzie bohaterowie postanawiają zacząć życie od nowa. Tytuł pokazuje, jak często przeszłość do nas wraca i znów wywraca życie do góry nogami. Czy i tym razem zostałam wciągnięta w historię? 

Ewa stworzyła podwaliny pod nowe, spokojne życie. Jej związek z Kamilem powoli się rozwija, choć dziewczyna jest nadal bardzo nieufna w stosunku do mężczyzny. Wydawało by się, ze teraz życie obojga bohaterów będzie coraz lepsze, ale na drodze Ewy znów staje przeszłość. W gospodzie pojawia się Agnieszka, która szantażując bohaterkę postanawia przeczekać zawirowania w tym spokojnym zakątku. Czy trudne wspomnienia staną na drodze związku Ewy i Kamila? 
Jednocześnie do Kamila przenosi się siostra, która po skandalu postanawia ukryć się na spokojnej wsi. Dziewczyna, przyzwyczajona do brylowania w modnym świecie musi odnaleźć się w miejscu gdzie social media i makijaż to ostatnie, na co ludzie zwracają uwagę. Czy młoda dziewczyna wytrzyma w tym miejscu i co tak naprawdę stało się w stolicy? 

"Tajemnica z przeszłości" jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z "Kroku do miłości". Wracamy do bohaterów, którzy już trochę dali się poznać i którym kibicujemy w dalszym życiu. Okazuje się jednak, że zamknięcie pewnego rozdziału nie jest łatwe. Ewa rozpoczęła związek z Kamilem, jednak pomna na wydarzenia z przeszłości nie potrafi do końca zaufać i otworzyć się przed mężczyzną. Boi się też wyznać mu prawdę o swojej przeszłości, zastanawiając się czy bohater będzie w stanie właściwie ją ocenić i czy nie odwróci się od niej. Pewnego dnia na progu gospody pojawia się Agnieszka, dawna znajoma Ewy, która szantażuje ją wyznaniem prawdy jeśli dziewczyna jej nie pomoże. To jeszcze bardziej komplikuje sytuację bohaterki i sprawia, że nie jest pewna jak dalej postąpić. 

W tym tomie na pierwszy plan wysuwa się również siostra Kamila - Anastazja. Młoda dziewczyna, uzależniona od social mediów, imprez i towarzystwa musi odnaleźć się na spokojnej wsi, musi również poukładać sobie priorytety i odkryć siebie. Poznawanie Nastki od nowa było bardzo ciekawym doświadczeniem. W pierwszym tomie sprawiała wrażenie pustej lalki, którą interesuje niewiele więcej od końca własnego nosa. Tymczasem Sylwia pokazała, że żadna osoba nie może być oceniana przez taki pryzmat, bo może ostatecznie okazać się kimś zupełnie innym. Zresztą odkrywanie siebie stało się dla samej bohaterki bardzo ważnym elementem dorastania. 

Codzienne relacje bohaterów, ich drobne przyjemności, sprawiają, że książka pełna jest pozytywnych emocji, które przechodzą na czytelnika. Autorka po raz kolejny nie zaniedbała bohaterów drugoplanowych, ich obecność sprawia, że historia idealnie się dopełnia. 

Nadal ważnym elementem jest stary dom, oraz jego historia, która bardzo mocno łączy się z bohaterami i wpływa na ich życie. Tym elementem autorka wraca do przeszłości, pokazując że współczesne życie nigdy nie jest oderwane od historii. 

"Tajemnica z przeszłości" po raz kolejny zabiera czytelnika w urocze miejsce pełne ciepłych bohaterów, do którego każdy chciałby się wybrać. Jednocześnie autorka stawa pytania o przeszłość człowieka i to, jak wpływa ona na późniejsze losy. Pokazuje jak ważna, a jednocześnie niszcząca, dla młodych ludzi jest akceptacja rówieśników i do czego może doprowadzić. Wszystko zaś prowadzi do wydarzeń, które mogą złamać serce. Wspaniała kontynuacja, która doskonale trzyma poziom i którą zdecydowanie trzeba poznać. 
  • Autor: Kubik Sylwia
  • Tytuł: Tajemnica z przeszłości
  • Seria żuławska #02
  • Wydawnictwo: Otwarte
  • Liczba stron: 370
  • Premiera: 01 wrzesień 2021Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger