9/23/2012

Porządki, przemyślenia i propozycja zabawy

Zdecydowałam się w końcu zrobić porządki na swoich półkach. Mam tam wiele książek które zaczynają mi się powtarzać (ponieważ mam je również w formie elektronicznej), a są też takie które czytałam i do nich już nie wrócę. Postanowiłam wiec połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować zabawę na blogu. Będzie miała ona charakter miesięczny. Ile potrwa, nie wiem. Początkowo daje czas sobie i Wam do wiosny. A na czym będzie polegała?

Na wstępnie chcę od razu zauważyć, że widziałam wiele różnych wariantów puszczania książek w świat na różnych blogach i na pewno trochę się nimi inspirowałam. Mam nadzieję jednak, że nikt nie weźmie tego za plagiat.

Na początku każdego miesiąca na blogu pojawi się post informujący jakie książki w tym miesiącu mogą zasilić Waszą biblioteczkę. Z dwóch przedstawionych przeze mnie tytułów wybieracie jeden. Ten który zdobędzie większą ilość głosów na koniec miesiąca powędruje w świat. A do kogo? Wylosuję tę osobę na podstawie komentarzy spod posta. Z grona osób, które oddały głos właśnie na tą pozycję. 

Drugi tytuł, który w danym miesiącu przegrał pojawi się w kolejnym miesiącu razem z zupełnie nową książką. 
Nikt nie będzie mógł wygrać dwa razy pod rząd, czyli np. jeśli zostanie wylosowany w październiku to następny raz ma szanse wygrać w grudniu.

Jest to na razie wstępna wizja całej zabawy. Szczegóły jeszcze dopracuje. Na początku października pojawi się pierwszy post dotyczący zabawy, z dwiema książkami.

Jak się Wam  podoba ten pomysł? Jeśli ktoś z Was ma jakieś propozycje, zastrzeżenia itp. to czekam na komentarze. 


15 komentarzy:

 1. Myślę, że to bardzo fajny pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Półki chyba Ci się już faktycznie przepełniają, świetny pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł. Z niecierpliwością czekam aż wytypujesz 2 powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł rewelacyjny - jak zawsze, gdy książki lecą w świat ;) Też postanowiłam odświeżyć swoje półki. Warto oddać innym tytuły, do których już pewnie nie wrócimy ;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Zabawa bardzo ciekawa. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników. Osobiście w tego typu zabawach nie biorę udziału, ale pokibicować mogę. ;)

  Pozdrawiam,
  Klaudyna

  OdpowiedzUsuń
 6. już nie mogę się doczekać października w takim razie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. wiadomo, dla mnie pomysł świetny :) sama się zastanawiam czy nie zorganizować czegoś takiego na moim blogu ;) muszę najpierw zastanowić się nad książkami, które miałyby pójść w świat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł świetny! Już nie mogę się doczekać zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy pomysł :)

  Z kategorii pytań technicznych - szczęściarza "wylosujesz" spośród komentatorów czy "wybierzesz" na podstawie treści komentarza? Tak pytam dla porządku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też chciałam o to spytać...

   Usuń
  2. Myślę jednak nad losowaniem. Wiem że nie każdemu chce się myśleć nad mądra odpowiedzią a każdy ma też swój gust i choć komentarz bedzie fajny to mi sie nie bedzie podobać. Także wygra osoba która bedzie miała szczęście w losowaniu.

   Usuń
 10. Ja też z chęcią wezmę udział w Twojej zabawie :) A tak dla pewności chciałam zapytać o wrześniową literaturę faktu. Będziesz miała lektur czy mam zanotować 2/3 realizacji wyzwania? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszam :)

   Wyzwanie przeczytałam, właśnie się produkuję z recką ;)

   Usuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger