9/10/2012

Prawdziwy książę chce uratować królestwo

Dane techniczne:
 • Autor: Sattler Veronica
 • Tytuł: Fortel
 • Tytuł oryginalny: A true prince
 • Wydawnictwo DA CAPO
 • Liczba stron: 285
 • Premiera: 2001
 • Gatunek: romans historyczny

Miałam taki okres, kiedy w wakacje zaczytywałam się książkami z tej serii. Były lekkie i przyjemne, coś idealnego na chwilę odpoczynku. Niektóre z nich nadal obijają się w mojej głowie, większość jednak dawno wyparowała. "Fortel" jest pozycją która z jakiegoś powodu została mi w pamięci jako jedna z lepszych tytułów. Ostatnio przez przypadek znalazłam ja w bibliotece i postanowiłam sobie odświeżyć. A jednocześnie sprawdzić, czy nadal będę nią oczarowana.

Czasy napoleońskie. Gdzieś w Europe istnieje małe państwo Baravia. Król robi wszystko, żeby nie stracić niepodległości. Niestety władca nie jest już pierwszej młodości, ma kłopoty ze zdrowiem. Postanawia wezwać swojego syna, który uczy się w Anglii. Przed jego majestatem pojawia się fircykowaty, fajtłapowaty, wystrojony w koronki chłopak. Biedny ojciec postanawia wysłać go na szkolenie wojskowe aby zrobić z niego mężczyznę. Jako ochrona jedzie z nim najlepszy szermierz w królestwie. Jeśli jednak mężczyzna nie jest taki jaki się wydaje. Co powoduje księciem, że używa takiego fortelu?

Miałam bardzo wysokie wymagania względem tej książki (oczywiście jak na romans) i w sumie niewiele się zawiodłam. Pamiętałam tylko ogólne zarysy fabuły, co bardzo mi pomogło ponownie przeżyć uczucia głównych bohaterów. Jest to lekka, zabawna, czasami zaskakująca pozycja. Idealna na chwilę odpoczynku z książką w dłoni. Jest trochę romantyzmu, trochę erotyki. Pojawia się walka i niepokój o życie. To wszystko tworzy świetny romans, po który warto sięgnąć jeśli tylko ma się ochotę. 8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz polecam, można się dobrze bawić przy jej lekturze :)

   Usuń
 2. Nie słyszałam nigdy o tej książce. Ale dość ciekawie się zapowiada. Może kiedyś przeczytam, jak nie zapomnę o tym tytule. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że fabułę ma oryginalną, patrząc na romanse historyczne. Może właśnie to ją wyróżnia.

   Usuń
 3. Potrafisz tak napisać recenzję, że mam ochotę sięgnąć nawet po taki romansik. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka wypowiedź z Twoich ust coś znaczy. Wiem przecież że nie przepadasz za romansami :)

   Usuń
 4. No proszę, skoro czytałaś ją dwa razy i w dalszym ciągu uważasz za wartościową to na pewno przeczytam :) Mam nadzieję, że i ja będę miała takie szczęście i znajdę ten romans w swojej bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli znajdziesz to polecam. Choć słowo "wartościowy" to może za dużo powiedziane. Ale z pewnością jest to dobry i wciągający romans :)

   Usuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger