8/03/2015

Nowości sierpnia - III - Prószyński i S-ka

Moje propozycje nowości od wydawnictwa Prószyński i S-ka**********************

Sarah Waters "Złodziejka"


Premiera: 04.08.2015

Niezwykła i zaskakująca historia, utrzymana w duchu powieści Dickensa i Wilkiego Collinsa.
Wiktoriańska Anglia, 1862 rok. Susan Trinder i Maud Lilly mają po osiemnaście lat, obie są sierotami, obie straciły matki w dramatycznych okolicznościach. Sue Trinder, córka złodziejki i morderczyni, mieszka w Londynie przy Lant Street, w domu oszusta i pasera, gdzie codziennie załatwia się brudne interesy. Panna Maud Lilly – wykształcona młoda dama – wychowuje się w Briar, posiadłości wuja – miłośnika i kolekcjonera nader specyficznego gatunku książek. Pewnego dnia losy obu dziewcząt się łączą.
Laila Shukri "Byłam służącą w arabskich pałacach"


Premiera: 06.08.2015

Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu.
Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musi nauczyć się służyć tak, żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkrywa, że jest od nich całkowicie zależna. Oni decydują o jej prawie do wolności, prawie do jedzenia, prawie do życia.
Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą można płacić za namiastkę normalnego życia? Odległy świat, odrębna mentalność i obyczaje. To wszystko szokuje Europejczyków.

Zinat Pirzadeh "Motyl na uwięzi"

Premiera: 11.08.2015

Powieść inspirowana życiem pisarki i okresem jej dorastania w Iranie w czasie gwałtownych przemian.
Pewnej nocy młoda mieszkanka Teheranu musi podjąć najważniejszą decyzję swojego życia, decyzję, która wywróci cały jej świat i wpłynie na losy wielu ludzi. W oczekiwaniu na świt wraca do wydarzeń z przeszłości i wspomina dziewczynkę, którą kiedyś była. Wiele lat wcześniej dziadek Shirin przybył jako uchodźca ze Związku Radzieckiego do małego irańskiego miasteczka nad Morzem Kaspijskim. Zakochał się i postanowił osiąść tam na dobre.
Mijają lata, rodzina rozrasta się. Obok pięknego domu babci i dziadka mieszka stryj Abbas znany z żyłki do interesów, stryj Babak – pożeracz niewieścich serc, oraz piękna, lecz niezamężna ciotka Mahasti. A także sama Shirin i jej rodzina. Jest jedyną córką wśród pięciorga rodzeństwa, ale tak samo jak jej bracia jest odważna i żądna przygód. Przed wybuchem rewolucji życie jest stosunkowo proste, jednak potem świat Shirin pogrąża się w mroku, w obliczu otaczającego ją zła jej serce staje się nieczułe.

Carol Cassella "Złączeni"

Premiera: 13.08.2015

Do szpitala w Seattle trafia niezidentyfikowana kobieta – ofiara wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Lekarze walczą o jej życie, ale mijają dni i nie zjawia się nikt, kto pomógłby ustalić jej tożsamość. Czuwa nad nią Charlotte, lekarka, której nie daje spokoju los pacjentki i która stopniowo odkrywa, że łączy je więcej, niż przypuszczała. Postanawia zgłębić zagadkę przeszłości tajemniczej kobiety, co doprowadzi do nieuchronnego zderzenia jej życia zawodowego z osobistym, a ceną prawdy może się okazać jej szczęście. 
Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego?


A. J. Rich "Tak dobrze mnie znasz"

Premiera: 20.08.2015

Trzydziestoletnia Morgan Prager pisze pracę magisterską z wiktymologii w instytucie prawa karnego John Jay College na Manhattanie. Od niedawna jest zaręczona z Bennettem, mężczyzną uwodzicielskim, ale zaborczym i do tego tajemniczym. Pewnego dnia po powrocie do domu znajduje ciało Bennetta…
Morgan próbuje odnaleźć jego rodziców, chcąc powiadomić ich o tragedii… i odkrywa, że ukochany wcale nie był człowiekiem, za którego się podawał. Wszystko, co jej o sobie powiedział było kłamstwem. Tak naprawdę miał kilka narzeczonych i posiadał cechy typowe dla socjopaty. A potem jego inne kobiety, jedna po drugiej, znikają. Nagle śledztwo Morgan w sprawie Bennetta staje się sprawą życia i śmierci: żeby ocaleć, musi się dowiedzieć, kto zabija jego wcześniejsze narzeczone.


Skusicie się na coś?

9 komentarzy:

 1. Tak dobrze mnie znasz" brzmi szalenie ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwie ostatnie książki to historie, w które będę celować, chciałabym je poznać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Byłam służącą w arabskich pałacach" bardzo mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnia książka wydaje się być naprawdę warta uwagi. Będę jej szukać :P
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią przeczytałabym książkę "Tak dobrze mnie znasz".

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie tytuły zapowiadają się ciekawie, ale "Tak dobrze mnie znasz" interesuje mnie najbardziej :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej interesują mnie "Złączeni" oraz "Tak dobrze mnie znasz" :).

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie czytam sobie Złączonych i jak na razie przypomina mi to Chirurgów (uwielbiam!) i książke Jayce Maynard (Ostatni dzień lata). Piękny język, bogate opisy, zagadka NN - może okaże się hitem? Wkrótce o niej napiszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Złączeni" są już na moim czytniku :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger