12/31/2015

Stos grudniowy 2015

Kończy się grudzień więc kończy się również rok. Chciałabym Wam przedstawić ostatni stos nowości, które w tym roku powiększył moje półki. Z pozycji, które widzicie poniżej tylko dwie zostały przez mnie kupione, większość to wspaniałe prezenty, które dotarły do mnie w okresie świątecznym. Egzemplarze recenzenckie w tym miesiącu dotarły do mnie w niewielkiej ilości. Wybrałam tylko te, które naprawdę wyglądały smakowicie:


- "Przekraczając granice" Oksana Pankiejewa, od wyd. Papierowy Księżyc.
- "Drugie kuszenie płomienia" Jeaniene Frost, od wyd. Papierowy Księżyc. Ten tytuł już za mną, a recenzję planuję opublikować w najbliższych dniach
- "Magia Bożego Narodzenia" Fern Michaels, Cathy Lamb, Marri Carter, Terri DeLong, od wyd. Bellona. Świetna lektura na świąteczny czas, RECENZJA


W tym roku brałam udział w Wymianie Świątecznej u Fenko. W jej wyniku trafiły do mnie cztery ciekawe tytuły:

- "Piórko na wietrze" Emily Wu, Larry Engelmann, wyd. Świat Książki, autobiograficzna historia kobiety z okresu Rewolucji Kulturalnej, idealnie w moich klimatach
- "Anioły jedzą trzy razy dziennie" Grażyna Jagielska, wyd. Znak - autorka, żona Wojciecha Jagielskiego nie miała lekkiego życia, a ja z chęcią poznam jej historię.
- "Psy Egiptu" Bogusław Chrabota, wyd. Zysk i S-ka, ten tytuł chodzi za mną od kiedy zobaczyłam jego premierę. Akcja w starożytnym Egipcie brzmi znakomicie. 
- "Drzwi do piekła" Maria Nurowska, wyd. Znak, o tej książce też słyszałam i ciekawa jestem jak mi się spodoba.


Kolejne cztery tytuły trafiły do mojej biblioteczki jako prezenty ufundowane przez firmę: 


-
"Wilki" Adam Wajrak, wyd. Agora, tyle dobrego się naczytałam o tej książce, że bardzo chciałam ją mieć
-
"Sufrażystki" Lucy Ribchester, wyd. Marginesy, chciałam iść na film na podstawie tej książki, tematyka i historia zapowiadają się ciekawie.
-
"Harry Potter i Komnata Tajemnic" J. K. Rowling, wyd. Media Rodzina. Pierwsze polskie wydanie oddałam siostrze, teraz zbieram je ponownie w "dorosłym" wydaniu :)
-
"Uległość" Michel Houellebecq, wyd. W.A.B. Dość kontrowersyja powieść, ale temat mnie zaintrygował. Poniższe książki pochodzą z różnych źródeł: 

- "Drzewo migdałowe" Michelle Cohen Corasanti, wyd. Sine Qua Non, kupiłam w Biedronce, gdyż od dawna ta książka za mną chodzi. Jak na wydanie kieszonkowe ma przyzwoitej wielkości litery. 
- "Dobre cechy" książka wydana przez Stowarzyszenie, a opisująca powoli odchodzące w zapomnienie zawody, oraz miejsca, gdzie w Krakowie można je jeszcze znaleźć. Więcej możecie przeczytać TUTAJ
- "Rok 1984" George Orwell, wyd. Muza, prezent od Taty, który uznał, że wypada znać ten tytuł :) 
- "Gwiezdny Wojownik tom 1: Działko, szlafrok i księżniczka" Katarzyna Berenika Miszczuk, wyd. Uroboros, wspaniały i niespodziewany prezent od Angeliki z Lustra Rzeczywistości :) Nie spodziewałam się tak dużo nowych książek  w tym miesiącu. Całe szczęście dostałam również dwa nowe regały co pozwoliło mi na reorganizację biblioteczki. Może niedługo pokażę Wam jak teraz prezentują się moje zbiory :) 

Widzicie coś ciekawego, na co mielibyście ochotę? A może czytaliście któreś tytuły? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger