11/06/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stosik październikowy!


Kolejny miesiąc za nami, pora więc na podsumowanie nowych pozycji, które do mnie dotarły. 


Nabytki własne (lewa strona):


- "Szarość miejskich mgieł" Edyta Świętek, Replika - zakochałam się w cyklu stworzonym przez autorkę, dotyczącym rodziny Szymczaków i powstawania Nowej Huty. Dwóch ostatnich tomów cyklu nie mogłam nie nabyć. 
- "Powiew ciepłego wiatru" Edyta Świętek, Replika - j.w.
- "Szczęście za horyzontem" Krystyna Mirek, Edipresse - przy lekturze ostatniej książki autorki trochę kręciłam nosem, ale ostatnio będąc w Biedronce wpadłam na ten tytuł. Leżał na wierzchu, nie zniszczony, więc to widoczny znak, że powinnam zabrać go do domu. 
- "Pejzaż z Aniołem" Magdalena Kordel, Znak - do niedawna, tajemnicza nowa książka autorki miała pojawić się po raz pierwszy oficjalnie na Targach Książki w Krakowie. Niestety w tym roku nie dane było mi tam być, ale na co są przyjaciele i znajomi. Dzięki wspaniałym osobom książka wylądowała u mnie już dwa dni po Targach, teraz pora na lekturę. 

Od wydawnictw: (prawa strona):


- "Dwanaście życzeń" Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska, WAB - pierwszy z tytułów świątecznych, który dotarł do mnie już w pierwszych dniach października. Słyszałam o nim wiele pozytywnych opinii, więc liczę na udaną lekturę. 
- "Niebieska porcelana" Simone van der Vlugt, Zysk i S-ka - powieść historyczna, która opowiada o silnej kobiecie w ciężkich czasach i fabryce porcelany. Jestem niezwykle ciekawa tej historii. 
- "Cesarski zegarmistrz" Christoph Ransmayr, WUJ - opowieść osadzona w feudalnej Japonii, która zdobyła podobno światową sławę. Czy okaże się tak ciekawa, jak piszą, niedługo zobaczę. 
- "Okruchy dobra" Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska, WAB - po dwóch tomach "Ogrodu Zuzanny" kolejne książki duetu pisarskiego biorę w ciemno. Tym razem również byłam pewna, że to będzie ciekawa historia. Lektura już za mną i mogę powiedzieć, że warto po nią sięgnąć. Recenzja wkrótce. 
- "Obsesja" Katarzyna Berenika Miszczuk, WAB - długo nie mogłam się zabrać za ten tytuł, skutecznie odstraszał mnie gatunek. A jednak jak tylko zabrałam się za lekturę, nie mogłam się od niej oderwać. Recenzja już na blogu. 
- "Paranoja" Katarzyna Berenika Miszczuk, WAB - drugi tom skupia się na trochę innym bohaterze i przez to jest w odrobinę innym klimacie, ale miałam z niego równie dużo radości. Recenzja wkrótce. 
- "Teatr pod Białym Latawcem" Ilona Gołębiewska, Muza - kolejna książka autorki pokazuje radość z drobnych gestów do drugiej osoby, trudne momenty w życiu i możliwość zmian na lepsze. Recenzję znajdziecie na blogu
- "Finał 7" Kerry Drewery, MłodyBook - ostatni tom historii Marthy i jej przyjaciół a także przerażającej wizji niedalekiej przyszłości pięknie zamyka tę historię. Recenzję od jakiegoś czasu znajdziecie na blogu. 
- "Sto lat" Michał Ogórek, Agora - niespodziewana przesyłka od wydawcy, ale po przejrzeniu książka wydaje się ciekawa. Kto wie, może to idealna lektura w rocznicę odzyskania niepodległości? 


Na recenzję którego tytułu czekacie w pierwszej kolejności? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger