12/01/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stosik listopadowy!


W listopadzie miałam wiele okazji, żeby uzupełnić swoją biblioteczkę. Byłam na Literackiej Stolicy, skąd wróciłam z górą książek, ale poniżej ich nie znajdziecie. Jeśli jesteście zainteresowani to zajrzyjcie TUTAJ. Byłam również na Salonie Dobrej Książki w Łodzi, skąd przywiozłam pozycje z takich wydawnictw, jak Książkowe Klimaty, Jaguar czy Marginesy. Ale dostałam również kilka egzemplarzy od wydawnictw, zamawiałam też niektóre tytuły w sieci. Szczegóły znajdziecie poniżej. Nabytki własne (lewa strona):


- "Zaginiony" Egon Hostovsky, wyd. Książkowe Klimaty - podobno powieść w swoim przesłaniu przypominająca trochę Rok 1984, co niezwykle mnie zainteresowało. Świetnie mi się czyta książki wydawnictwa, więc nie mogłam się powstrzymać. 
- "Piąta łódź" Monika Komponikova, wyd. Książkowe Klimaty - tu z kolei opowieść o dzieciach, które szukają czegoś więcej. Opis zdecydowanie do mnie przemówił i nie mogłam się przed nią powstrzymać. 
- "Nie pora na łzy" Edyta Świętek, wyd. Replika - historia Nowej Huty i rodziny Szymczaków po zmianach roku 1989. Choć jeszcze nie skończyłam pierwszej serii to nie mogłam się powstrzymać przed tym tytułem. Może dzięki temu szybciej nadrobię. 
- "Słowiańskie siedlisko" Monika Rzepiela, wyd. Szara Godzina - bardzo mi się podobała historia autorki o mieszkańcach podolskiego dworu i ich życiu w XIX wieku. Nad historią słowiańską zastanawiałam się od dawna, dlatego kiedy nadarzyła się okazja, postanowiłam od razu kupić oba tomy. 
- "Słowiańskie siedlisko. Dar Rzepki" Monika Rzepiela, wyd. Szara Godzina - j.w.
- "Dynia i Jemioła" Aneta Jadowska, wyd. SQN - cóż mogę napisać. Uwielbiam twórczość Anety i każdą kolejną książkę czytam z przyjemnością, więc opowiadania również musiały znaleźć się na mojej półce. 

Od wydawnictw: (prawa strona):


- "Kwiat wiśni i czerwona fasola" Durian Sukegawa, wyd. Uniwersytetu Jagiellońskiego - niewielka książka pokazuje współczesny świat. Niedługo opowiem Wam więcej o tym tytule. 
- " Aberrations. Bestia się budzi" Joseph Delaney, wyd. Jaguar - autor na pewno znany, choć o tym cyklu pisze się niewiele. Warto dać mu szansę, sama zabieram się niedługo za początek nowej historii. 
- "Pokój kołysanek" Natasza Socha, wyd. Edipresse Książki - niemowlęta i dorośli, wszyscy poszukujący szczęścia, zrozumienia i akceptacji. Historia wywołuje wiele emocji. 
- "Gdzie jest skrytka Generała Grota" Artur Pacuła, wyd. Novae Res - niespodziewana i bardzo miła przesyłka. Poprzednia część przygód młodych bohaterów bardzo mi się podobała, mam nadzieję, że ta również sprawi mi wiele radości. 
- "Służące do wszystkiego" Joanna Kuciel-Frydryszak, wyd. Marginesy - sporo się mówi o tym tytule, czytałam kilka pozytywnych recenzji, a że temat z tych, co lubię, nie mogłam przejść obojętnie. 
- "Portret rodzinny" Jenna Blum, wyd. Szósty Zmysł - historia sięgająca II wojny światowej, trudnych wyborów i ścieżek życiowych. Zdecydowanie niedługo poznam ją bliżej. 
- "Niepokorne damy" Kamil Janicki, wyd. Znak Horyzont - Kamil Janicki nie zawiódł mnie jeszcze ani razu. Świetnie pisze, potrafi zainteresować historią. Pozycja, którą warto poznać. 
- Artysta. Opowieść o moim ojcu" Wojciech Mann, wyd. Znak - to tytuł, o którym warto opowiedzieć trochę więcej. Bardziej album niż książka, którą autor chciał ocalić od zapomnienia swojego ojca i jego twórczość. Pięknie wydana, premierę będzie miała już w poniedziałek. 


Widzicie coś interesującego w powyższych tytułach? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger