3/13/2015

Bo piękno to nie wiek i rozmiar!Autor: Dorota Wellman
Tytuł: Ja nie mogę być modelką?!
Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 5 listopada 2014
Liczba stron: 256Dorota Wellman. Dziennikarka, prezenterka, jak również... modelka. Jest nietuzinkową postacią polskich mediów. Szczera, okazująca emocje, nieco niepoprawna, nie dająca wepchnąć się w ramy, które jej nie odpowiadają. Przyciągająca ludzi autentycznością i brakiem sztucznego wizerunku.

Książka „Ja nie mogę być modelką?!” trafiła do mnie jako efekt spontanicznej decyzji. Spodobało mi się wydanie, zaciekawił pomysł. Nie ukrywam, że pani Wellman to jedna z naprawdę nielicznych postaci polskiej telewizji, która przekonuje mnie do siebie.

Pozycja ta jest zbiorem rad i pomysłów, jak mogą ubierać się kobiety, aby wyglądać dobrze. Znajdziemy tu porady, do każdego stylu dobrane są dodatki – biżuteria, buty, czy torebki. Naturalnie, całości przyświeca zasada „to ty masz się w danej rzeczy czuć dobrze, nic na siłę”. Przeplecione jest to różnymi wstawkami tekstowymi od pani Wellman – co myśli na dany temat, co ją inspiruje, co lubi, co jej nie przekonuje, co ją wkurza. Znajdą się tu również bardziej prywatne opowiastki. Z książki wyłonił mi się obraz kobiety z krwi i kości – kochającej rodzinę, nieudawanej i nieudającej, czarującej, nie pozwalającej sobie nic dyktować, z pazurem i mocnym poczuciem humoru.

Do książki na pewno niejednokrotnie wrócę, bo czyta się ją bardzo lekko. To chyba właśnie ona pomogła mi przełamać złą czytelniczą passę. Teraz czekam na możliwość zapoznania się z „Kalendarzykiem niemałżeńskim”, którego współautorką jest Paulina Młynarska. Książkę „Ja nie mogę być modelką?!” serdecznie polecam, jako odskocznię od cięższych pozycji i garść inspiracji.
14 komentarzy:

 1. Bardzo lubię panią Dorotę i chętnie książkę przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książkę da się przeczytać w 1 dzień bo jest wiele fotografii. Polecam na lekką rozrywkę :)

   Usuń
 2. Ja także bardzo lubię i cenię panią Wellman, dlatego z przyjemnością zapoznam się z niniejszą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sądzę bym przeczytała, ale takie odskocznie się przydają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię ją :) Wydaje się autentyczna na wizji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie jest dużo bardziej autentyczna niż cała rzesza innych dziennikarzy. Dlatego ją lubię. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Uwielbiam duet Wellman i Prokop, chociaż samych też ich lubię. Mimo to wątpię czy sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam Wellman i wiesz co mi się marzy? Jej wspólna, zabawna książka napisana z Prokopem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Dorotę Wellman. Wydaje się taką optymistycznie nastawioną do życia osobą. Ale nie wiem, czy przeczytam jej książkę ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger