7/02/2015

Stos majowo-czerwcowy

Po raz pierwszy w karierze tego bloga przychodzi mi robić stos książkowy. 

Mogłabym je podzielić na "otrzymane" i "kupione", dodatkowo jedna jest pożyczona. ;)
Cały stos prezentuje się tak:

Całkiem imponujący, biorąc pod uwagę fakt, że ograniczam kupowanie książek, z prostego powodu - nie mam ich gdzie trzymać. I to prędko się niestety nie zmieni.

Zaczniemy od książek, które dostałam, czy to od wydawnictw, czy od autorów, czy po prostu od kogoś w prezencie.
Anna Sokalska - "Kryształowe sny" - poprzez barwinkę otrzymałam powieść od samej autorki. Jestem zadowolona z lektury mimo małych zastrzeżeń, wrażenia znajdziecie tutaj.
Anna Sokalska "Potomstwo księżyca" - druga część historii, czekajcie na recenzję. :)
Joyce Maynard "Gdyby nie ona" - w trakcie czytania, jest to powieść z przemieszanymi wątkami obyczajowo-kryminalnymi. Akcja toczy się dość leniwie. Niedługo recenzja.
Jung Chang "Cesarzowa wdowa Cixi" - monumentalna (500 stron!) biografia cesarzowej komunistycznych Chin, która (według opisu z okładki) wprowadziła mnóstwo reform, a która przybyła na dwór jako nałożnica. Recenzję planuję przed rynkowym debiutem książki 29 lipca. Książka jest wyzwaniem, więc trzymajcie kciuki!
Dodatkowo, na następnym zdjęciu tego, co kupiłam zaplątała się książka "Północ i południe" Elisabeth Gaskell. Ją również dostałam. Chcę przeczytać, a dopiero potem obejrzeć serial.


Pora na moje zakupy. Stosik zakupowy wygląda tak:

Iwona Kienzler "Król Kazimierz wielki bigamista" - seria "Historia z alkowy". Lubię poznawać różne smaczki z historii, o którym nie mówiono mi w liceum (choć i bez tego miałam świetnego nauczyciela, dzięki któremu historia stała się moją pasją, choć może nie przejawia się ona zainteresowaniem datami ;)). Z wielką przyjemnością poznam tę i następną książkę. Obie dorwane w Biedronce po piątaku.
Iwona Kienzler "Romanse, które wstrząsnęły historią Polski" - jak wyżej.
Germinal "Zola" - powieść z nurtu naturalistycznego jest chyba nieco zapomnianym klasykiem. Zdobyłam powieść za piątkę, gdyż jedyny znany mi antykwariat w moim mieście właśnie zamyka podwoje i wyprzedaje książki po parę złotych. Ten tytuł wyląduje na liście w ramach pewnego większego projektu, o którym powiemy Wam więcej już niedługo.
"Piotr Rowicki "Fatum" - zbiór opowiadań z akcją w renesansowym Gdańsku. Po wrażenia zapraszam do mojej recenzji. Również z Biedronki i również za 5zł.
Helena Mniszkówna "Panicz" oraz "Magnesy serc" - nieco kobiecej klasyki. Jeśli styl autorki mi się sposoba, zapoluję również na osławioną "Trędowatą". Obie te powieści wieńczą moje "biedronkowo-piątakowe" łupy.

Jedyną książką pożyczoną jest "Obca" Diany Gabaldon. Pożyczyła mi ją barwinka, jej przemyślenia na temat tego tytułu są tutaj. Ja chciałabym przeczytać ją w okresie wakacyjnym. Czy mi się uda - zobaczymy.

Sporo tego. Jestem bardzo zadowolona ze zdobyczy, choć być może byłoby ich więcej, gdybym dała radę być na targach w maju. Już planuję targi w październiku w Krakowie i jeśli wszystko się uda, stos wrześniowo-październikowy może być dość wysoki. ;) 
Teraz czekam jeszcze na 2 książki, ale one się załapią na stos lipcowo-sierpniowy.
Napiszcie, czy i co przykuło waszą uwagę i na recenzję której książki czekacie,

8 komentarzy:

 1. Jedyna książką, którą na razie chcę przeczytać z tego stosu to "Obca". Reszta raczej nie w moim stylu.
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Północ i południe" muszę w końcu przeczytać ;) Miłej lektury!

  KsiążkowyŚwiat

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki pani Ani z chęcią przeczytam :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Północ i południe" mam. Zolę w końcu chciałabym poznać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam nic z tego stosiku... A miejsce...hmm... chyba każdy z nas, moli ma takie problem...

  OdpowiedzUsuń
 6. Dużo osób chwali sobie "Obcą". Sama jeszcze nie miałam okazji się zapoznać z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe pozycje, jednak żadnej nie czytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby nie ona Bardzo mnie ciekawi. Polecam Obcą- jest cudowna :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger