10/04/2016

Intrygujące "Skazanie " Emma Chase


Utrata bezpieczeństwa rodzinnego powoduje różne problemy, z którymi ciężko poradzić sobie osobie dorosłej, a co dopiero dziecku. Czasem jednak szczęśliwy traf sprawia, że w odpowiednim miejscu i czasie znajdzie się osoba, która będzie w stanie potrząsnąć takim małym człowiekiem, pokazać mu dobry kierunek i wyprowadzić na ludzi. Trudne relacje na linii dziecko-dorosły pojawiały się w wielu tytułach, ale tutaj ten temat potraktowany jest trochę inaczej. 

Jake nie ma żadnych zobowiązań, które mogłyby mu przeszkodzić w pracy. Całkowicie spełnia się jako obrońca, zbierając za to duże pieniądze i nie widzi sensu posiadania rodziny. Umawianie się na randki i poznawanie kobiet jest nudne i pracochłonne, o wiele łatwiej umówić się na niezobowiązujący seks z nieznajomą. Do czasu... pewna wiadomość wstrząśnie jego światem, a spotkanie skruszy zasady życiowe. 

Od pewnego czasu miałam pewność, że sięgnę po twórczość Emmy Chase. Większość jej książek zbierała pozytywne recenzje, twierdząc że to pozycje lekkie i przyjemne. Zdecydowałam się na "Skazanie" drugi tom serii Legal Briefs, nie znając wydarzeń poprzedniej części, co w żadnej sposób nie przeszkadzało mi w odbiorze tej historii. 

Fabuła wydaje się dobrym tematem na lekką komedię romantyczną, idealną do oglądania ze znajomymi. Historia łączy w sobie w odpowiednich dawkach elementy romansu, komedii przypadków, odrobinę erotyki i życiowe problemy. To wszystko dopełniają dobrze skrojeni bohaterowie. 


Początkowo Jake wydawał mi się gruboskórnym i myślącym jedynie o sobie człowiekiem, jednak dość szybko w tym wizerunku zaczęły pojawiać się szczeliny. Z drugiej strony mamy młodą, atrakcyjną kobietę, która zdecydowała się porzucić swój uporządkowany świat dla dzieci. Codzienne zmagania z gromadą nieletnich bywają niesamowicie trudne, jednak jej determinacja i miłość są w stanie to zwyciężyć. Zostają same dzieci. Przedział wiekowy sprawia, że każde jest inne, ma własne problemy i tworzy sytuacje, których często nie da się przewidzieć. 

Historia opisana w książce to istna komedia pomyłek. Trudny temat utraty bliskich skonfrontowany jest z wielokrotnymi lekkimi i zabawnymi sytuacjami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Romans - jest. Erotyka - jest. Problemy społeczne - są. Lekka forma przekazu - jest. Emocje - są. Połączone tych elementów sprawia, że ten tytuł jest jednocześnie świetnym poprawiaczem humoru, choć tematy które porusza, nie zawsze należą do łatwych. Atutem jest również język, lekki i wciągający. Sprawia on, że szybko można sie wczuć w ten tytuł i bardzo ciężko oderwać się od fabuły przed skończeniem książki. 

Dawno nie miałam do czynienia z pozycją, którą bym przeczytała w tak krótkim czasie, właściwie za jednym podejściem. Wpłynęła na to zdecydowanie lekka forma, ale również sama historia, którą czyta się z przyjemnością. Nie zawiodłam się na rekomendacjach, które miałam do tej pory okazję czytać, co więcej mam straszną ochotę sięgnąć po wcześniej wydane książki autorki. Wydawnictwo dorzuca od siebie zawsze piękną prezentację - okładka "Skazania" przykuwa wzrok i wzbudza zainteresowanie. Za możliwość lektury dziękuję: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger