3/01/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stos lutowy!


Poprzedni miesiąc przyniósł mi trochę nowości, ale to nic w porównaniu z tym. W ciągu ostatnich dwóch tygodni przyszło mi większość książek, o których rozmawiałam z wydawnictwami czasami jeszcze w grudniu a nawet listopadzie! Stąd w tym miesiącu nie zaprezentuje Wam stosu, ale stosisko ;) Otrzymane od wydawnictw: (oba stosy) 


- "Dzień 7" Kerry Drewery, wyd. MłodyBook - wizja przyszłości, którą autorka zaproponowała w zeszłorocznej "Celi 7", była jednocześnie wciągająca i przerażająca. Nie mogłam sobie darować kontynuacji tej historii. 
- "Pułapka uczuć" Colleen Hoover, wyd. YA! - tym razem wydana pod amerykańskim tytułem "Slammed" to kolejne wydanie jednej z pierwszych książek autorki na polskim rynku. Przeczytałam ją błyskawicznie. 
- "Milion światów z tobą" Claudia Gray, wyd. Jaguar - ostatni tom przygód bohaterów, którzy przemieszczają się między równoległymi światami. Mi ten pomysł się podoba i jestem ciekawa jak autorka zakończy wątki. 
- "Narzeczona księcia" Wiliam Goldman, wyd. Jaguar - książka łącząca w sobie przygodę, historię i fantastykę, to coś, co bardzo lubię. Mam nadzieję, że nie zawiodę się na tym tytule. 
- "Nieskończone światy Jane" Kristin Cashore, wyd. Jaguar - opis zapowiada, że będzie to historia dotykająca alternatywnej rzeczywistości. Czy tak będzie rzeczywiście, dowiem się niedługo, lektura dopiero przede mną. 
- "Samotna" Charles Dickens t .1 i 2, wyd. Zysk i S-ka - pięknie wydana klasyka. Bardzo chcę poznać bliżej twórczość Dickensa, dlatego ciesze się, że niedługo zabiorę się za tę historię. 

- "Pośród żółtych płatków róż" Gabriela Gargas, wyd. Filia - moje pierwsze spotkanie z autorką nie okazało się tak interesujące, jak się spodziewałam. Więcej możecie przeczytać w Recenzji.
- "Spotkamy się przypadkiem" Małgorzata Garkowska, wyd. Zysk i S-ka - książka, którą objęłam patronatem medialnym. Piękna historia o przeznaczeniu, pokonywaniu przeszkód i odnajdywaniu się w życiu, Recenzja
- "Bieg do gwiazd" Dominika Smoleń, wyd. Szara Godzina - historia młodej dziewczyny, która musi poradzić sobie z cukrzycą. Mam nadzieję, że ta historia mnie wciągnie. 
- "Surogatka" Louise Jensen, wyd. Burda Książki - thriller, to gatunek po który sięgam rzadko. A jednak obok tej historii nie mogłam przejść obojętnie. 
- "Światło o poranku" Krystyna Mirek", wyd. EdipresseKsiążki - dalsze losy bohaterów poznanych w "Świetle w Cichą Noc". Już pierwsze rozdziały pokazują, że nie da się od niej oderwać na dłużej. 
- "Na dnie duszy" Anna Sakowicz, wyd. EdipresseKsiążki - opis opowiada o losach trzech pokoleń kobiet, a mnie sagi do siebie przyciągają. Mam nadzieję, że nie autorka mnie nie zawiedzie, bo to moje pierwsze z nią spotkanie ;) 
- "Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy" Fiona Sussman, wyd. Kobiece - również thriller, ale sama historia brzmi na tyle ciekawie, że musiałam poznać ją bliżej
- "Gra w kolory" Marzena Rogalska, wyd. Znak - przypadkowa przesyłka, a jednak jestem ciekawa tej pozycji. Mam nadzieję, że uda mi się po nią sięgnąć niedługo.
- "Lata szkolne Jezusa" J.M.Coetzee, wyd. Znak - również niezapowiedziana przesyłka. Historia afrykańskiego Noblisty. Wydana przepięknie. Mam nadzieję, że historia jest równie ciekawa. 
- "Wieki bezwstydu" Adam Wędgłowski, wyd. Znak Horyzont - początkowo nie zainteresowałam się tym tytułem, ale potem zostałam przekonana. Ciekawa jestem, czy ostatecznie ta książka okaże się godna rekomendacji :) 


Nabytki własne: 


- "Gdzie jest korona cara" Adam Pacuła, wyd. Poligraf - po przeczytaniu późniejszych przygód bohaterów, stwierdziłam, że warto dowiedzieć się, co działo się wcześniej.
- "Aleja Bzów", "Szczęście pachnie bzem" Aleksandra Tyl, wyd. Prozami - od tych tytułów zaczęłam przygodę z twórczością autorki. Przyszedł czas na uzupełnienie o nie biblioteczki.
- Seria o Tomku Wilmowskim Alfred Szklarski, wyd. Muza - w wieku nastu lat miałam dwie ulubione serię. Tę o Tomku i tę o Ani Shirley. To wydanie bardzo mi się podoba, o wiele bardziej, niż wcześniejsze, więc przyszła pora na wymianę na półkach (czekam na premiery trzech ostatnich tytułów). 
- "Dziewczyna z rewolwerem" Amy Stewart, wyd. Czwarta Strona - prezent, który sprawił mi wiele przyjemności. Zarówno książki jak i filmy o Dzikim Zachodzie zawsze mnie fascynowały.


Tak, zdecydowanie ten miesiąc mocno powiększył moją bibliotekę. Czy wszystkie powyższe tytuły u mnie zostaną, to się dopiero okaże. Co Was najbardziej ciekawi? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger