10/28/2013

Kopciuszek raz jeszcze

Dane techniczne:
 • Autor:
 • Tytuł: Pocałunek księcia
 • Tytuł oryginalny: A Kiss at Midnight
 • Seria: Żyli długo i szczęśliwie tom 1
 • Wydawnictwo: Amber
 • Liczba e-stron (epub): 316
 • Premiera: 5 września 2013
 • Gatunek: romans historyczny


Dobry romans potrafi umilić wolną chwilę. Co to znaczy "dobry" romans? U mnie to taki, od którego nie można się oderwać do ostatniej strony. I choć wiadomo, że w końcu "wszyscy żyli długo i szczęśliwie" to droga do tego szczęścia nigdy nie jest usłana różani. Dodatkowym atutem jest język książki.

Taki właśnie jest "Pocałunek księcia". Historia zawiera w sobie elementy "Kopciuszka" - Kate to młoda kobieta, która po śmierci ojca została odsunięta od wszystkiego co jej się należy, przez macochę. Dziewczyna nie potrafi odejść, że względu na poddanych sobie ludzi, którzy tylko dzięki niej nie wylądowali jeszcze na bruku. Zostaje zmuszona, aby udawać swoją przyrodnią siostrę u księcia. Tutaj jednak, nie wszystko toczy się po myśli macochy. A Kate nie może przestać myśleć o Gabrielu.

Historia banalna, wielokrotnie już opisywana i ekranizowana. Jednak ta wersja tej bajki zawiera w sobie dużo świeżości. Kate nie jest nieśmiałym Kopciuszkiem. Gabriel również nie jest szarmanckim księciem. Choć tylko na pierwszy rzut oka. I wszystko skłania się przeciw ich uczuciu.

Wciągnęła mnie ta książka niesamowicie i z chęcią zapoznam się z pozostałą twórczością autorki. Od dawna nie zmarnowałam pół nocy na skończenie książki, co chyba mówi samo za siebie.

4 komentarze:

 1. No i wychodzi na to, że wiem, co czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. oo, kolejna książka którą muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jednak nie skuszę się, mam inne lektury. Chociaż czasami mam też ochotę na dobry romans.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem pewna czy książka jest tak do końca w moim guście, ale nie mówię jej nie :) Nigdy nic nie wiadomo :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger