2/05/2017

ZAPOWIEDŻ "Saga rodu Cantendorfów. Tajemnice Zamku" Krystyna Mirek już 15 lutego!

Bestsellerowa autorka literatury obyczajowej
Krystyna Mirek przedstawia nową trylogię


Ponadczasowa powieść o sile kobiecych więzi
Tajemnica, przeznaczenie, miłość i zbrodnia
Anglia, XIX wiek. Na zamku Cantendorf w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego. Cała okolica huczy od plotek: czy winny jest wdowiec, jego kochanka, gospodyni, a może wiedźma? Tymczasem wśród tej zawieruchy niespodziewanie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? „Tajemnica zamku” to lekka i wciągająca opowieść o sile kobiecej więzi i zasadach, które przetrwały stulecia. Pierwszy tom trylogii „Saga rodu Cantendorfów” autorstwa bestsellerowej pisarki Krystyny Mirek ukaże się 15 lutego nakładem Edipresse Książki.
Krystyna Mirek, autorka powieści obyczajowych, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem i zdobywają listy bestsellerów, prezentuje swoją najnowszą serię – „Sagę rodu Cantendorfów”. Pierwszy tom trylogii pt. „Tajemnica zamku” nie jest kryminałem, choć już na pierwszej stronie pada pytanie, kto zabił. Nie jest także  powieścią historyczną, mimo że akcja toczy się w XIX wieku. Krystyna Mirek snuje obyczajową opowieść o sile kobiecych więzi, rodzinnych sekretach i spełnianiu marzeń – czasem za zbyt wysoką cenę, a także o miłości – zarówno tej od pierwszego wejrzenia, jak i tej z dłuższym stażem, wypróbowanej przez życie.

Pierwszy tom o tytule „Tajemnica zamku” rozpoczyna się śmiercią hrabiny Cantendorf. Cała okolica natychmiast zaczyna się zastanawiać, czy kobieta faktycznie zmarła na suchoty, czy może ktoś ją zamordował? Owdowiały hrabia Aleksander pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien panuje poruszenie. Strach o życie mieszka się z ochotą na wielki majątek. Lasy, łąki, liczne wsie, potężny wiekowy zamek, domy w Londynie – to wszystko należy do Aleksandra, któremu nie brakuje zresztą też inteligencji i uroku. Jednak to już czwarta żona, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, więc nie wiadomo, czy kolejna wybranka hrabiego nie pójdzie w jej ślady… Wśród podejrzanych znajdują się też kochanka Aleksandra, gospodyni sprawująca władzę na zamku, a także wzbudzająca lęk wiedźma Alice.

Tymczasem rodzina Miltonów, dzierżawiąca od hrabiego Cantendorfa dwór i największy folwark, stoi na skraju bankructwa. To skutek nieudanych interesów głowy rodziny. Żona i córka Amelia nie mają odwagi skrytykować decyzji pana Miltona, jednak niepokorna córka Kate głośno się buntuje. Główna bohaterka powieści ma charakter równie ognisty, co kolor włosów oraz dusi się w ciasnym gorsecie konwenansów. Mimo to zgadza się pomóc ojcu w ryzykownym planie, który jego zdaniem ma uratować sytuację. Tymczasem wśród całego zamieszania, zupełnie niespodziewanie rodzi się prawdziwe uczucie. Czy miłość przetrwa i jaką cenę przyjdzie za nią zapłacić?

„Tajemnica zamku” oraz cała „Saga rodu Cantendorfów” to powieść przenosząca czytelników w przeszłość, osadzona w świecie koronek, balów i zamków. Jednak okazuje się, że XIX-wieczne kobiety, w misternie ułożonych fryzurach i ściśniętych gorsetami sukniach, miały często takie same rozterki, jak kobiety współczesne. Dziś także nie brakuje dramatów, konfliktów, mezaliansów i wielkich uczuć. Kobiece problemy oraz sposoby ich rozwiązania pozostają uniwersalne. Na przestrzeni epok kobiety musiały dysponować podobnymi umiejętnościami i wiedzą, by zbudować szczęśliwy związek, odnaleźć własną życiową drogę czy chronić swoją niezależność. Krystyna Mirek opowiada przede wszystkim o relacjach międzyludzkich, a całość ubiera w wyjątkowy kostium historyczny wiktoriańskiej Anglii.

„Saga rodu Cantendorfów” Krystyny Mirek składa się z trzech części: „Tajemnica zamku” (premiera w marcu 2017 r.), „Cena szczęścia” (planowana premiera w maju 2017 r.) oraz „Prawdziwa miłość” (planowana premiera w lipcu 2017 r.).Ja jestem bardzo ciekawa tego tytułu. A Wy? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger