4/01/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stos marcowy!


Nie miałam świadomości, ile książek do mnie dotarło w marcu, do czasu, aż zaczęłam je znosić do zdjęcia. Wtedy uświadomiłam sobie, że to naprawdę potężna ilość. A jednocześnie patrząc na te wszystkie tytuły, byłam bardzo dumna z nowych, świetnych pozycji, w mojej biblioteczce. Otrzymane od wydawnictw: (oba stosy) 


- "Cień burzowych chmur" Edyta Świętek, wyd. Replika - sagi rodzinne zawsze mnie przyciągają, jestem ciekawa jak sprawdzi się ten tytuł. 
- "Kruchość jutra" Ewa Bauer, wyd. Szara Godzina - pierwszy tom czytałam nie tak dawno i ciekawa jestem jak dalej potoczy się życie bohaterów. 
- "Słoneczne jutro" Ewa Bauer, wyd. Szara Godzina - jw
- "Dwór w Czartorowiczach. Nowe Pokolenie" Monika Rzepiela, wyd. Szara Godzina - na kontynuację "Dworu..." czekałam z wytęsknieniem. Pierwsza część mnie zauroczyła o czym możecie przeczytać TUTAJ
- "Begin Again" Mona Kasten, wyd. Jaguar - zapowiedź brzmi ciekawie, a i znajomi się zachwycają. Muszę sama przekonać się, czy warto. 
- "Ślepy archeolog" Marta Guzowska, wyd. Marginesy - na jesieni czytałam "Regułę nr 1" autorki, naprawdę wciągającą lekturę. Teraz pora na kolejny tytuł archeologiczny.
- "Hotel Varsovie. Bunt chimery" Sylwia Zientek, wyd. WAB - historia hotelu bezpośrednio związana z historią Warszawy. Nie mogłam się oprzeć, choć wiem, że to drugi tom. 
- "Piołun na zapomnienie" Anna Trojanowska, wyd. Zysk i S-ka - ostatnio historie osadzone w czasach historycznych przyciągają mnie podwójnie. 
- "4321" Paul Auster, wyd. Znak - i to się nazywa książka! muszę przyznać, że odrobinę przeraża mnie jej rozmiar, ale zapowiada się wspaniała lektura. 

- "Szamańskie tango" Aneta Jadowska, wyd. Fabryka Słów - drugi tom cyklu o Witkacu, który najprawdopodobniej poznać dość szybko. 
- "Bez pożegnania" Mia Sheridan, wyd. Edipresse - Mia Sheridan już jakiś czas temu mnie do siebie przekonała, nie pomijam żadnej jej książki.  
- "Pułapka uczuć" Colleen Hoover, wyd. YA! - nowe wydanie skłoniło mnie do poznania tej historii. Zajrzyjcie do RECENZJI. 
- "Nieprzekraczalna granica" Colleen Hoover, wyd. YA! - kolejny tom historii nadal przede mną, choć mam nadzieję, że niedługo to się zmieni. 
- "Ta dziewczyna" Colleen Hoover - wyd. YA! - jw.
- "Tokio. Biografia" Stephen Mansfield, wyd. UJ - Japonia od dawna mnie fascynuje, dlatego nie mogłam oprzeć się, żeby nie wziąć powyższego tytułu. 
- "Jej wysokość P." Joanne MacGregor, wyd. Kobiece - świetny początek nowej serii Young, od wydawnictwa Kobiecego. Zajrzyjcie do RECENZJI.
- "Pamiętnik ze starego domu" Ilona Gołębiewska - trzecia i ostatnia część trylogii. Mam nadzieję, że autora pozamyka wszystkie wątki. 
- "Niedyskretnik" Therese Oneill, wyd. Muza - wycieczka wraz z autorką do XIX wieku, świetna narracja. Świetnie bawiłam się przy lekturze, niedługo Wam o niej opowiem. 
- "Pierwsze znaki" Genevieve von Petzinger, wyd. UJ - archeologia mnie ciekawi, pierwsze znaki praludzi, które zachowały się do naszych czasów? Musiałam ją mieć. Nabytki własne:- "Przekroczyć rzekę" Anna J. Szepielak, wyd. Filia - ten tytuł mnie do siebie przyciągał, od kiedy tylko pierwszy raz na niego wpadłam. Nie mogłam oprzeć się zakupowi, szybko też zabrałam się za lekturę i mogę potwierdzić, że to świetna powieść historyczna. Recenzja już wkrótce. 
- "Tomek wśród łowców głów" Alfred Szklarski, wyd. Muza - nadal zbieram tytuły z nowego wydania Tomka. Zostały jeszcze tylko dwa, które być może będą miały premierę już w kwietniu.
- "Herbaciana dziewczyna" Lisa See, Świat Książki - kolejna autorka, którą czytam w ciemno. Uwielbiam jej twórczość. 
- "Kuchnia obcej" Theresa Carle-Sanders, wyd. Świat Książki - cykl Outlander bardzo mocno mnie wciągnąć, nie mogłam więc odmówić sobie książki kucharskiej, z przepisami zawartymi w tej historii. 


To kolejny udany miesiąc, jednak na pewien czas musi stać się ostatnim tak intensywnym w nowe tytuły. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger