2/27/2018

"Slammed" Collen HooverW zeszłym roku przeczytałam pierwszą książkę autorki "It's ends with us". Była to ciekawa i wciągająca pozycja, poruszająca istotne życiowe tematy. Byłam pewna, że wcześniej czy później, z pewnością poznać inne historie Colleen Hoover. Nadarzyła się okazja, kiedy na rynku polskim pojawiło się kolejne wydanie serii "Slammed", które wcześniej zaistniało pod tytułem "Pułapka uczuć". Zdecydowanie okładki tego wydania bardziej mi się podobają, jednak na pewno trafią się osoby, których zmiana tytułów książek na angielskie może skołować. 

Po niespodziewanej śmierci ojca, Layken wraz z matką i młodszym bratem przeprowadzają się z Texasu do Michigen. Dla wszystkich ma to być nowy start, choć początkowo młodsi członkowie rodziny niechętnie podchodzą do tej zmiany. Dopiero poznanie rodziny mieszkającej naprzeciwko ich nowego domu, diametralnie zmienia ich podejście. Kel znajduje tam przyjaciela, a Layken... osobę, która zdecydowanie wywróci jej życie do góry nogami. Tylko życie czasem pokazuje, że nic nie jest takie, jak z góry zakładamy i nie raz musimy mierzyć się z cierpieniem, smutkiem i niepewnością jutra. 

Poprzednie wydanie
Colleen Hoover zdecydowanie posiada dar ciekawych historii. Choć gatunek New Adult jest dość przewidywalny, bo zawsze są tam młodzi ludzie doświadczeni przez los, to jej udane się w swoich powieściach przekazać coś więcej niż samą historię. Potrafi też sprawić, że niektórych wydarzeń się nie spodziewamy, a to sprawia, że sama lektura staje się zaskakująca.

Layken, główna bohaterka tej historii to dziewczyna do niedawna beztroska i szczęśliwa. Nagłe odejście ojca, z którym była bardzo związana, sprawia, że musi szybciej dorosnąć. Przeprowadzka do Michigen nie bardzo się jej podoba, choć nowe znajomości szybko zmienią jej podejście w tej kwestii. Nie tylko uczucie, które się pojawia, każde się dziewczynie zastanowić. Zostaje postawiona przed faktem niezwykle trudnym do przyswojenia, a jednak daje radę przez to przejść. 

Autorka pokazała nie tylko piękne uczucie, które w drodze do celu musi pokonać wiele przeszkód. Swoją drogą system edukacji w Stanach nadal mocno mnie zaskakuje, a różnice wieku są wręcz przerażająco małe. O wiele ważniejsze kwestie dzieją się w domu głównej bohaterki, w domu Willa, a także w życiu najbliższej przyjaciółki Layken. To historia o trudnych doświadczeniach, które można pokonać.

Bardzo podobał mi się wątek poezji, tworzenia własnych utworów, które obrazują dany moment życia. Autora wspaniale wplotła w tę historię tzn. Slam poetycki. Utwory pojawiające się w tekście, podnoszą tę powieść. 

Zdecydowanie po ten tytuł powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrą literaturę New Adult, jest to książka dla fanów autorki (o ile nie czytaliście "Pułapki uczuć"), a także ciekawa historia dla każdego, kto lubi czytać o pokonywaniu problemów. 
Sama z niecierpliwością czekam na dwie dalsze części cyklu, bo mimo, że niektóre wątki na końcu wydają się zamknięte, to nadal wiele zostało do wyjaśnienia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger