2/02/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stos styczniowy!


Pora na powrót do miesięcznych podsumowań nowych nabytków. Tak wiele ciekawych pozycji do mnie trafia, które chciałabym pokazać i polecić. Styczeń miał być spokojniejszy, ale rok zaczął się sporą ilością nowych pozycji na moich półkach!Otrzymane od wydawnictw (lewa strona): 


- "48 tygodni" Magdalena Kordel, Znak - kolejne wydanie debiutu pisarki. Przeczytałam po raz drugi i bawiłam się przy niej tak samo dobrze. 
- "Moja córka komunistka" Agnieszka Wolny-Hamkało, WAB - trochę niespodziewana przesyłka i mam nadzieję, że lektura okaże się udana. 
- "Z jednej gliny" Liliana Fabisińska, Filia - kolejne wydanie tego tytułu, przeczytałam błyskawicznie, nie mogąc się oderwać na dłuższą chwilę. 
- "Apartament w Paryżu" Michelle Gable, WAB - stary pokój hotelowy skrywający tajemnice, to może być ciekawa lektura
- "Okrutna pieśń" Victoria Schwab, Czwarta Strona - ostatnio rzadziej sięgam po literaturę młodzieżową, ale ten tytuł sprawił, że nie mogłam przejść koło niego obojętnie.
- "Historia złych uczynków" Katarzyna Zyskowska-Ignaciak, Znak - bardzo niewiele o niej czytałam i mam nadzieję, że zaskoczy mnie pozytywnie. 
- "Ogród z marzeń" Carmen Santos, Kobiece - zaskoczył mnie format tej książki, mam nadzieję, że zawartość będzie równie zaskakująca, oczywiście pozytywnie. 

Kupione (prawa strona): (prawie wszystkie, oprócz ostatniej, kupione na kiermaszu): 

- "Małe wielkie rzeczy" Jodi Picoult, Prószyński - opis brzmi ciekawie, a że nie czytałam nic (nic!) autorki, to najwyższa pora to nadrobić.
- "Kamienie na szaniec" Aleksander Kamiński, Nasza Księgarnia - II wojna od pewnego czasu stała się dla mnie ważna, a uświadomiłam sobie, że nie jestem pewna czy czytałam tę lekturę... może w szkole, ale nic nie pamiętam. 
- "Marlene" Hanni Munzir, Insignis - kolejna powieść osadzona w czasach II wojny. Mimo, że to 2 część, warto było zainwestować. 
- "Zresetowana" Teri Terry, Młody Book - niby młodzieżowa, ale tematyka wymazywania pamięci intryguje. 
- "Bez pożegnania" Barbara Rybałtowska, Axis Mundi - od dawna przymierzam się do tej sagi, której początki sięgają II wojny światowej. 
- "Paryż" Edward Rutherfurd, Czarna Owca - moja perełka zakupowa, przeceniona prawie 60%. Od dawna poluję na Serię Szmaragdową w rozsądnych cenach. 
- "Dziewczęta z Auschwitz" Sylwia Winnik, Muza - autorka podjęła się bardzo trudnego tematu, rozmawiała z kobietami, które przeżyły Oświęcim. Bolesne wspomnienia. 

****

Czytaliście coś z powyższych tytułów? A może Wasza biblioteka poszerzyła się o ciekawe pozycje? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger