5/31/2018

Wyciągnięte ze skrzynki, odebrane na poczcie, lub od sąsiadów, kupione... czyli stos majowy!


Maj zawsze jest bogaty w nowe książki, wynika to chociażby z Warszawskich Targów Książki, na których obiecuję sobie nic nie kupować, ale zawsze wychodzi inaczej. Poza tym kilka egzemplarz recenzenckich i kilka z wymiany. Zapraszam na nowości. Otrzymane od wydawnictw:- "Chroń ja" K.A. Tucker, wyd. Filia - pierwsza moja książka autorki i od razu poprzeczka wysoko. Przeczytana, recenzja za kilka dni. 
- "Gorączka" Mary Beth Keane, wyd. Literackie - ciekawa historia silnej kobiety oskarżonej o zarażanie tyfusem, RECENZJA
- "Łąki kwitnące purpurą" Edyta Świętek, wyd. Replika - od pierwszego tomu zakochałam się w tej historii. Ten tytuł przeczytałam, jak tylko do mnie dotarł, RECENZJA
- "Serce w skowronkach" Magdalena Kordel, wyd. Znak - kolejna książka autorki, na której się do tej pory nie zawiodłam. Uwielbiam styl w którym pisze, RECENZJA
- "Obca w świecie singli" Krystyna Mirek, wyd. Editopress - druga ulubiona pisarka, która świetnie pokazuje oblicza ludzi i ich dylematy, recenzja pojawi się w poniedziałek. 
- "Przesilenie" Katarzyna Berenika Miszczuk, wyd. WAB - ostatni tom trylogii słowiańskiej. Lubię pomysły autorki i jestem ciekawa jak zakończy przygody bohaterów. 
- "Życie w średniowiecznej wsi" Joseph Gies, Francis Gies, wyd. Znak - niespodziewana przesyłka, ale ciesze się, że wydawnictwo mnie nią zaskoczyło. Średniowiecze jest mi bliskie i na pewno poznam ją bliżej. 
- "Falco" Arturo Pérez-Reverte, wyd. Znak - kolejna niespodzianka. Autora czytałam kilka lat temu, jego "Szachownica flamandzka" podobała mi się więc i tej książce dam szansę. 
- "Spętani przeznaczeniem" Veronica Roth, wid. Jaguar - drugi tom "Naznaczonych śmiercią" którego jestem bardzo ciekawa. Autorka stworzyła wciągającą historię. 
- "Drzewa szumiące nadzieją" Edyta Świętek - na targach dostałam trzeci tom do recenzji. Nie mogąc doczekać się, kiedy po nią sięgnę podczytuję na razie w wolnych chwilach. 
- "Bez lęku" Mia Sheridan, wyd. Otwarte (brak na zdjęciu) - jak dla mnie jedna z lepszych książek autorki. Nieoczywista i zaskakująca o czym piszę w RECENZJINabytki własne (wszystkie z Targów w Warszawie):

Zakupy (po lewej):

- "Chrowacja południowa" Sławomir Adamczak, Katarzyna Firlej-Adamczak, wyd. Pascal - tegoroczne wakacje spędzam w tamtym rejonie, więc taki przewodnik będzie dobrym dodatkiem.
- "Przez ucho igielne (sploty)" Jan Pucek, wyd. Książkowe Klimaty - na każdych targach kupuję nowe pozycje od wydawnictwa, więc i tym razem nie mogłam oprzeć się pokusie. 
- "W ciemność" Anna Bolava, wyd. Książkowe Klimaty - j.w.
- "Bluszcz prowincjonalny" Renata Kosin, wyd. Filia - korzystając z obecności autorki na targach kupiłam jej książkę, od razu zdobywając autograf
- "Baszta smaku" Saygin Ersin, wyd. SQN - szybka decyzja o zakupie wynikała z zaskoczenia. Pierwszy raz się na nią natknęłam na targach a opis zapowiada ciekawą historię. 
- "Dziedzictwo Orchana" Aline Ohanesian, wyd. Kobiece - to tytuł, który od dawna chcę poznać. Wyprzedaż podczas Targów pozwoliła mi nabyć ją w dobrej cenie
- "Koń doskonały" Elizabeth Letts, wyd. Uniwersytetu Jagielońskiego - kolejna pozycja, na którą od dłuższego czasu miałam ochotę. 
- "Superkoktajle dla zdrowia i urody" Katarzyna Błażejewska-Shtur, wyd. Zwierciadło - wiosna i lato to idealny czas na koktajle, mam już cały sprzęt, więc książkę też postanowiłam nabyć. 

Wymiana (po prawej):

- "Podpalacz" Wojciech Chmielarz, wyd. Marginesy - choć nie czytam tego gatunku, nazwisko autora pada na tyle często w ostatnim czasie, że postanowiłam się skusić. 
- "Diana" Magdalena Niedźwiedzka, wyd. Prószyński i S-ka - spotkanie z autorką, która opowiadała o tej serii skutecznie mnie do niej przekonało
- "Rozalia" Magdalena Wala, wyd. Czwarta Strona - powoli kompletuję trylogię. Od dawna mam chęć poznać twórczość autorki i na pewno niedługo mi się to uda.  
- "Hotel Varsowie. Klątwa lutnisty" Sylwia Zientek, wyd. WAB - drugi tom dostałam do recenzji, warto więc poznać historię hotelu od początku
- "Kobieta, którą pokochał Marszałek" Katarzyna Droga, wyd. Znak - to tytuł, który ciekawi mnie od momentu, kiedy zobaczyłam jego zapowiedź. 
Dwa brakujące tytuły z zakupów targowych:

- "Sekret O'Brienów" Lisa Genova, wyd. Filia - autorka pousza trudne tematy, ale warto ją poznać
- "Unieważnienie" Emma Chase, wyd. Filia - pierwszy tom trylogii, która bardzo mi się podobała. Czytałam dwie części, stwierdziłam więc, że warto mieć całość. 


Podsumowując: 

- 11 egzemplarzy recenzenckich (z czego 6 przeczytanych)
- 10 książek kupionych na targach
- 5 książek wymienionych na targach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger