1/06/2022

Pamiętaj "A ja na Ciebie zaczekam" Magdalena Kordel

Zimowe opowieści corocznie zachwycają czytelników, skutecznie poprawiając humor podczas lektury. Wśród ogromu nowych tytułów czasem ciężko wybrać te, które bardziej trafią do czytelniczego serca. Ja jestem pewna jednej pisarki i rokrocznie sięgam po popełnione przez nią nowe historie. Dokąd zaprowadziła mnie powyższa pozycja?

Trudno dążyć do spełnienia marzeń, kiedy ma się świadomość, że zawodzi się rodziców. Jednak Anastazja stara się dążyć do wyznaczonego celu i artystycznego spełnienia. Niestety wymarzone studia nadal pozostają w strefie marzeń, dorywcza praca pozwala tylko na najpotrzebniejsze wydatki i pozostają niczego nieświadomi rodzice. Emilia po operacji w szpitalu śni przedziwne sny, a dodatkowo przeraża bliskich majakami w nieznanym języku. Strzępy wspomnień i niezrozumiałe słowa, dokąd mogą doprowadzić? Ernestyna postanawia po raz ostatni stanąć w Wigilię w bramie czekając na spotkanie, które nigdy nie nastąpiło. Czy ten rok przyniesie cud i pozwoli przeszłości odejść?

Historie, które pocieszają i pozostawiają serce napełnione nadzieją to dar jaki daje Magdalena Kordel poprzez swoje książki. Autorka po raz kolejny miesza przeszłość z teraźniejszością, pokazuje, że nie ma tylko dnia dzisiejszego, ale wiele przeszłych wydarzeń wpływa na ludzi. Tym razem akcja powieści ma miejsce przede wszystkim w Warszawie, choć i Kraków gra tu pewną rolę. Anastazja stara się wiązać koniec z końcem w czym pomaga jej przyjaciółka. Zlecenie na przedświąteczne malowanie bombek jest wymarzoną pracą dla dziewczyny, a także spełnieniem dla jej artystycznej duszy.

Dwa równoległe wątki wnoszą dużo świeżości w tę historię. Jest pewna tajemnica z przeszłości, której rozwiązanie wzrusza i przynosi nadzieję. Jest również pewna tajemnicza znajomość w słodkiej pijalni czekolady Wedla, która wniesie ducha świąt w stylu dickensowskim. Niezwykły wątek bardzo przypadł mi do gustu i sprawił, że ta powieść zyskała dodatkowy wyraz. Nie mogło zabraknąć drobnych elementów historii, dawno zapomnianego świata, który nieśmiało wychyla się zza kart powieści, pokazując jak cudowne bywały święta w czasach, kiedy wspólne rodzinne chwile były niezwykle istotne.

Osadzenie części wydarzeń w pijalni czekolady Wedla sprawiło, że ta powieść stała się słodka i pachnąca czekoladą. Miejsce stało się ważne dla bohaterów, jego historia pozwoliła odkryć czar dawnych lat. A po skończeniu lektury samemu ma się ochotę odwiedzić to miejsce i znad kubka parującej czekolady obserwować gości, kto wie może gdzieś usiądzie elegancki starszy pan.

Po raz kolejny autorka zauroczyła mnie stworzoną historią, z przyjemnością poznawałam i kibicowałam bohaterom. Wszystko owija tajemnica, odrobinę magiczna aura nadchodzących świąt i radość z oczekiwania. Myśląc o tej książce czuje na języku słodycz czekolady i czar przeszłości. Piękna historia, która przywraca ducha świąt, pozwalając spędzić ze sobą magiczne chwile.  • Autor: Kordel Magdalena
  • Tytuł: A ja na Ciebie zaczekam
  • Wydawnictwo: Znak
  • Liczba stron: 370
  • Premiera: 24 listopad 2021
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger