2/28/2014

"Głos" Anne Bishop + Stosik Lutowy 2014


 Kolejny miesiąc się kończy, więc chciałam się Wam pochwalić moimi nowymi
nabytkami. Tym razem same ebooki.

- "W domu innego" Rhidian Brook - kupiona na Woblinku, spojrzałam na opis i stwierdziłam, że muszę przeczytać tą książkę.


- "Alchemia miłości. Kroniki rodu Lacey" Eve Edwards - kupiona na virtualo. Czytałam dużo pozytywnych recenzji o tej autorce i jej książkach i chcę się sama przekonać, czy mi się spodoba.

- "Krucjata. Zakon CiemnościPhilippa
Gregory - drugi tom serii, którą autorka pisze dla
młodzieży. "Odmieniec" mi się podobał i chciałam
poznać dalsze losy bohaterów. Również w Virtualo.


- "Uśpione głosy" Dulce Chacón - historia kobiet w czasie hiszpańskiej wojny domowej. Książka zainteresowała mnie od pierwszej chwili i bez zastanowienia kupiłam, na publio.

- "Dożywocie" Marta Kisiel - Viv tak bardzo polecała tą autorkę, że nie było mowy, musiałam kupić. Co prawda jeszcze nie udało mi się do niej usiąść, ale mam nadzieję, że czeka mnie dobra zabawa przy czytaniu. Kupiona również na publio.

- "Achaja" T. 2 Andrzej Ziemiański - do tej serii zbieram się już ładnych parę lat. Póki co kompletuję, mam już trzy tomy. W końcu się za nią zabiorę. Publio

- "Achaja" T. 3 Andrzej Ziemiański - j.w.


Skorzystałam z pewnej akcji, którą poleciła mi Melisandra. TUTAJ kupiłam cały pakiet książek. Akcja polegała na tym, że samemu można było ustalić kwotę za jaką się ten pakiet kupi. Jak widać na stronie najwyższa cena to 250 zł. Osobiście zapłaciłam 35 zł. Drugim bardzo ciekawym aspektem była możliwość podziału, jaki procent z własnej wpłaty dostaną autorzy, jaką dystrybutorzy a jaką strona BookRage. Mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się więcej takich możliwości. 

W pakiecie znajdowały się: 
- "Królowa głody" Wojciech Chmielarz
- "Próg nieśmiertelności" Krzysztof Boruń
- "Sąd nad Antychrystem" Aleksander Błażejewski
- "Toccata" Krzysztof Boruń
- "Grombelardzka Legenda" Feliks W. Kres
- "Sherlock Holmes. Apokryfy" Arthur Conan Doyle
- "W pomrokach wiary" Stefan Grabiński
- "Żelazne kamienie" Rafał Dębski
- "Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Co sądzicie o tych pozycjach?Dane techniczne:


 • Autor: Bishop Anne
 • Tytuł: Głos
 • Seria: Efemera tom. 0
 • Tłumaczenie: Monika Wyrwas - Wiśniewska
 • Wydawnictwo: Initium
 • Liczba e-stron (epub): 90
 • Premiera: 28 czerwca 2013
 • Gatunek: fantastyka

Autora zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Po skończeniu pierwszego tomu "Innych" byłam pewna, że sięgnę po inne serię Anny Bishop. Zaczęłam od Efemerii. I stwierdziłam, że zacznę po kolei, czyli od "Głosu". Nie wiem, czy to był najlepszy pomysł. Samo opowiadanie ma około 50 stron i czyta się je błyskawicznie. Autorka mnie zafascynowała, ale jednocześnie po skończeniu tej mini-książeczki czuję niedosyt. Świat który wykreowała autorka jest interesujący, a prawa nim rządzące bardzo drastyczne. 

"Głos" opowiada historię młodej dziewczyny, która jako jedyna widzi cierpienie w swojej wiosce. Cierpienie sieroty, która zostaje zmuszana do zjadania smutku innych mieszkańców. Przynoszą oni ciastka, które pieką w smutnych chwilach i które mają ich tego smutku pozbawić. Nalah postanawia uciec z wioski, chce również oswobodzić biedną sierotę. 

Opowiadanie jest z jednej strony przerażające ale z drugiej intrygujące. Cierpienie, bezduszność i zło, które mieszkańcy spełniają nie mieści się w głowie. Z drugiej strony świat przedstawiony przez autorkę jest fascynujący. Mam chęć sięgnąć po pierwszy tom cyklu żeby poznać go bardziej. 

Osobom, które nie miały styczności z tym cyklem nie polecam czytania Głosu na początek, bo może tylko zaostrzyć apetyt ;) Nie wiem co prawda, czy łączy się bezpośrednio z dalszymi częściami, ale wydaje mi się, że jest to tylko opowiadanie osadzone w świecie Efemerii.

12 komentarzy:

 1. W domu innego mam i ja. Nie mogę już doczekać się kiedy po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że czytasz dużo ebooków. Będę czekać więc na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę przeczytać "W domu innego" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam styczności z twórczością Anny Bishop, choć to opowiadanie z przyjemnością bym przeczytała. Nie czytałam zaprezentowanych przez Ciebie książek, ale z chęcią zapoznałabym się z książkami o Achai. Muszę zacząć kompletować swoją serię ;)

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nabytki rewelacyjne, jest czego pozazdrościć, a Ty masz co czytać, bo w większości nie są to krótkie powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniale że książki Gregory wreszcie pojawiają się w ebookach... mam tylko nadzieję że dojdzie format Mobi bo póki co większość w epubach... Co do akcji Bookrage to przymierzałam sie ale w końcu przespałam... Ciekawa jestem jakie będą Twoje wrażenia. Jeśli książki okażą się ciekawe może skuszę się na kolejny pakiet...

  OdpowiedzUsuń
 7. Możesz zdradzić gdzie kupiłaś "Dożywocie" Marty Kisiel? Bo bardzo mi zależy na tej książce ale nigdzie nie mogę jej dostać...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, gdzie dostać ją w papierze. Ja kupiłam w ebooku na http://www.publio.pl/index.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow! Pomysł z pakietem rewelacyjny! Wspaniałe książki! Za taką cenę to skarb! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. na ebooku to nie... wolałabym na papierze. przetrząsnęłam już praktycznie wszystkie księgarnie i nic. :(

  OdpowiedzUsuń
 11. ja teraz będę czytać W domu innego i na tę recenzję u ciebie czekam:0

  OdpowiedzUsuń
 12. "W domu innego" polecam, a "Dożywocia" sama też jestem ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger