10/15/2015

19 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - Już za tydzień!


Już za tydzień zaczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie czyli, 

cykliczna, dedykowana branży wydawniczo-księgarskiej impreza, organizowana od 1997 r. w Krakowie przez Targi w Krakowie Sp. z o.o.Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności. Do grona wystawców należą: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom,drukarnie oraz producenci papieru. W 2014 r.w imprezie uczestniczyło 696 wystawców, w tym kilkudziesięciu wydawców zagranicznych, i 60 000 miłośników książek.

Litwa – Gość Honorowy 19. Międzynarodowych Targów Książki w KrakowieCo roku inne państwo zostaje gościem honorowym. W 2015 przyjadą do nas goście z Litwy. Do Krakowa przyjedzie aż pięcioro litewskich autorów: Kristina Sabaliauskaitė, Kęstutis Kasparavičius, Herkus Kunčius, Alvydas Šlepikas, Leonidas Donskis, Tomas Venclova. Publikacje litewskich autorów będą dostępne na 19. Międzynarodowych Targach Książki w języku polskim.

Blogerzy na TargachNie zabraknie również paneli blogerskich, zaczynając od oficjalnego spotkania, gdzie zostaną ogłoszone nagrody Literacki Blog Roku oraz Złota Zakładka, poprzez tematyczne spotkania na temat promocji, rozmów z wydawnictwami, spełniania się w pisaniu itp. Nie można również zapomnieć o "nieoficjalnym" spotkaniu blogerów które odbędzie się w sobotę wieczorem przy Starym Mieście.

Na krakowskie targi wybrałam się po raz pierwszy w ubiegłym roku i byłam zachwycona atmosferą tego miejsca. W tym roku planuję ponowny czterodniowy wyjazd, choć na samych targach będę od piątku do niedzieli. Bilety już kupione, hostel zarezerwowany, walizkę zaczynam pakować lada moment i liczę na kolejne cudownie spędzone chwile. 

Blogerzy, takie targi to obowiązek każdego z nas ;) Komu z Was uda się tam dotrzeć? Kogo będę mogła ponownie zobaczyć, a kogo dopiero poznać? 

Ciekawa jestem również, czy "zwykły, przeciętny zjadacz chleba", czyli osoba czytająca ale nie pisząca planuje wypad na takie Targi? Mieszkająca z dala od Krakowa i okolic, która musi dojechać i poświęcić swój czas? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger