10/28/2015

WYNIKI KONKURSU! "Magik" Magdalena Parus

Przyszła pora na wyniki konkursu, w którym do wygrania był egzemplarz książki "Magik" Magdaleny Parus z autografem autorki. 

Zadanie, które przed Wami postawiłam nie było trudne, choć z pewnością wymagało trochę wysiłku, żeby wyrazić swoje zdanie. Niestety nie wszyscy do końca wywiązali się z zadania. Pytanie dotyczyło krajów europejskich a w odpowiedziach pojawiły się Stany Zjednoczone ;) Zdarzyły się również niepełne odpowiedzi, gdzie brakowało drugiej części, czyli za czym tęsknilibyście wyjeżdżając z Polski. 

W sumie w konkursie udział wzięło 16 osób, poniżej znajdują się kierunki i kraje, do których mielibyście emigrować, brałam pod uwagę konkretne kraje, które podaliście. Nikt nie pomyślał o naszych zachodnich sąsiadach, za to sporo osób wyjechałoby na południe Europy - do ciepłych krajów, albo na północ - kontemplować piękne widoki. 
Mieliście bardzo podobne odczucia jeśli chodzi o powody do tęsknoty za ojczyzną - byli to przede wszystkim bliscy, kultura i tradycją, a także polskie jedzenie i krajobrazy.  

Nie będę powtarzać, że wybór jednej osoby był ciężki, bo to raczej zrozumiałe. Bardzo podobały mi się Wasze wypowiedzi, trafiały do mnie, z wieloma się zgadzałam. Wyobrażałam sobie fotografowanie w Londynie a także Marsylii, spędzanie zimy na południu Europy, oczami wyobraźni widziałam piękne krajobrazy Szwecji i Norwegii. Zaciekawiła mnie maleńka Andora, której musiałam poszukać na mapie. To co mnie przekonało do wyboru zwycięzcy był sposób w jaki autorka napisała o rzeczach za którymi by tęskniła. Czytając ten fragment jej wypowiedzi poczułam radość i smutek jednocześnie, dlatego "Magika" otrzyma: 

Jasna

 Jeśli macie ochotę przeczytać całość wypowiedzi zapraszam do komentarzy TUTAJ.


Gratuluję!


Zapraszam również do udziału w kolejnych konkursach, które pojawią się w niedługim czasie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger