1/02/2016

Ogniste "Drugie kuszenie płomienia" Jeaniene Frost


Drugie spotkanie z Vladem miałam bardzo szybko. Nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po ten tytuł po skończeniu pierwszego tomu. Autorka zafundowała mi ciekawą historię, ale to przede wszystkim bohaterowie sprawili, że świetnie mi się czyta ten cykl. Czy drugi tom nadal jest na tak wysokim poziomie, a przygody bohaterów wciągają wystarczająco mocno? 


Po wydarzeniach z pierwszego tomu Leila traci panowanie nad własnymi zdolnościami, a jednocześnie zdobywa moce, którymi posługuje się Vlad. Dziewczyna ma wrażenie, że ich relacje się przez to ochłodziły, nie potrafi zadowolić się związkiem w jakim się znalazła. Postanawia wrócić do poprzedniego życia, a ta decyzja stanie się początkiem kolejnych problemów, które doprowadzą do niejednej niebezpiecznej sytuacji. Pytanie czy Vlad jest tak nieczułym facetem, jakiego pokazuje okaże się niezwykle istotne, a wydarzenia, które będą miały miejsce ujawnią, jak bardzo wiele może się zmienić. Autorka cały czas narzuca szybkie tempo, które nie pozwala nawet na chwilę odpoczynku. Bardzo szybko Leila stwierdza, że obecna sytuacja jest dla niej nie do wytrzymania i postanawia wyjechać z Rumunii. Niestety jej życie nie będzie już takie samo jak danej, wrogowie Vlada czyhają wszędzie a złapanie dziewczyny wydaje im się doskonałym pomysłem, aby zwabić do siebie wampira. Wydarzenia, jakie mają miejsce w Stanach pokazują, jak bezwzględne potrafią być istoty nocy. Dziewczyna wielokrotnie znajdzie się na krawędzi śmierci, cudem unikając ostatecznego zgonu. Na pewno podnosi to temperaturę akcji.


Vlad przedstawia swoją drugą twarz, powoli odkrywa pełnię uczuć, jakie nim kierują, co sprawia, że staje się jeszcze ciekawszym bohaterem. Mroczny, pociągający i niebezpieczny wampir potrafi kochać prawda? Ale sposób w jaki to robi sprawia, że nie raz w czasie lektury będziemy musieli zastanowić się nad jego postępowaniem. Leila jest podobna do nas, pomijając jej dodatkowe zdolności jest zwykła dziewczyną która kocha, walczy i stara się być silna. Nie zawsze jej to wychodzi, ale przecież takie jest życie. 


Wydawałoby się, że po pierwszym tomie bohaterowie będą żyli szczęśliwie i nikt im nie będzie zagrażał, ale życie nie jest takie piękne. Ktoś wyraźne czyha na życie Leili, choć odkrycie osoby, która stoi za niebezpiecznymi sytuacjami nie jest łatwe. Wspólne niebezpieczeństwo potrafi zbliżyć  do siebie, choć nie naprawi niedomówień i błędnej oceny sytuacji. 


Największym atutem tego tomu znów są bohaterowie, ale również akcja z jej licznymi zwrotami i bardzo szybkim tempem. Autorka nie pozwala nawet na chwilę oddechu. Leila nie raz zachowa się głupio, chcą chronić najbliższych samą siebie skaże na ból i cierpienie. Vlad będzie zmuszony odkryć nowe nieznane fakty ze swojego życia, których konsekwencje pojawiają się w obecnym życiu. Będzie mrocznie i niebezpiecznie. Relacje bohaterów zmienią się nie raz nie pozwalając odłożyć książki na półkę przed skończeniem. 

Jeśli podobał Wam się pierwszy tom przygód mrocznego wampira i śmiertelniczki z niezwykłymi mocami druga część również będzie trzymała ten poziom, a może nawet będziecie bardziej zaabsorbowani. Pojawią się tu wydarzenia, które niejednemu podgrzeją krew w żyłach. Najgorsze w pisaniu o kolejnych częściach jest nie zdradzanie wydarzeń z poprzednich i to mnie mocno ogranicza. Myślę jednak, że miłośnicy paranormal fantasty, erotyków i wampirów nie zawiodą się ani na "Drugim kuszeniu płomienia" ani na "Nocnym Księciu". 

Cykl "Nocny książę": 

Pierwszy dotyk ognia | Drugie kuszenie płomieniaBound by Flames | Into the Fire


Książka bierze udział w wyzwaniu : Czytam fantastykęZa ognistą przygodę z mrocznym wampirem dziękuję: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger