11/07/2017

Żyjemy "W nadziei na lepsze jutro" Ewa Bauer


Mimo najszczerszych chęci życie to nie bajka i choć są momenty, w których mamy motyle w brzuchu, a na myśl o drugiej osobie uśmiech nie schodzi nam z ust, to z czasem pojawia się rutyna, pojawiają się momenty pokus, praca, dzieci, zmęczenie, trudniejsze dni. Tylko od nas zależy, czy będziemy w stanie wytrwać z mężem/żoną, czy los nas rozdzieli. Życie tworzy bowiem najbardziej niezwykłe scenariusze, w których musimy grać. 


Anna marzy o szczęśliwym związku, opartym na miłości, wzajemnym porozumieniu i prawdzie. Przyjdzie się jej zmierzyć z różnymi trudnościami życiowymi, co zmusi ją do ponownego przemyślenia swoich uczuć. Czy życie da jej ostatecznie szczęście? Sabrina przed laty wyjechała z Polski, zostawiając mężczyznę, z którym była związana. Przyjazd do Krakowa po latach pozwoli jej odetchnąć choć na chwilę od trudnego małżeństwa. Helena to ambitna, młoda kobieta, która marzy o karierze modelki. Jak wiele musi poświęcić i czy ostatecznie jest w stanie być szczęśliwa? 

"W nadziej na lepsze jutro" to debiutancka książka Ewy Bauer, która po raz pierwszy została wydana w 2011 roku. Po kilku latach, na prośbę czytelników, autorka wraz z wydawnictwem Szara Godzina wydała ponownie ten tytuł, choć tym razem jest to wersja rozszerzona w stosunku do pierwodruku. 

Ewa Bauer stworzyła historię, która może dziać się zaraz pod naszym nosem, opowiedziała o zwykłych ludziach, którzy dążą do szczęścia, choć nie zawsze się to im udaje. Związek Anny ma wiele wzlotów i upadków, bohaterowie popełniają błędy i podnoszą się. Czasami zapominają, innym razem cierpią. Życie nie oszczędza im trudności, ale często daje również wiele radości. 

Ta niezbyt długa historia opowiada o kilku latach z życia kilkorga osób. Łączy losy trzech kobiet, choć każda z nich ma zupełnie inne życie, to w pewien sposób się ono łączy. 


Książkę czyta się bardzo szybko, w czym bardzo pomaga język. Zupełnie różne charaktery bohaterów, ich wady i zalety, głupie wybory i poprawy, życiowe niepowodzenia, cierpienia i traumy, wszystko to tworzy historię niezwykle barwną i wciągającą. Nie każda powieść obyczajowa jest zajmująca, jednak ten tytuł zdecydowanie do takich należy. 

"W nadziei na lepsze jutro" to pierwszy tom trylogii, historia pozwala poznać bohaterów, towarzyszyć im w codziennych zmaganiach, ale skupia się w szczególności na historii Anny i jej męża. Jestem ciekawa o czym traktują pozostałe dwie części, po które z chęcią sięgnę. Myślę, że książka Ewy Bauer zadowoli każdego, kto lubi powieści obyczajowe, traktujące o życiu. 


Recenzja napisana dla:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz.

Copyright © 2014 Książkowe Wyliczanki , Blogger